Kolín si vítězstvím na Brnem zajistil čtvrtfinále play-off

5. duben 2018, 18:32

Kolín BC GEOSAN KOLÍN - MMCITÉ+ BRNO 90:80. Středeční utkání bylo pro kolínské Medvědy zápasem pravdy, kdy při případném vítězství bylo jasné, že se probojují i v tomto ročníku do play-off. Naopak v případě porážky by se museli ohlížet na výsledek utkání NH Ostrava - USK Praha.

Kolín se i přes vlažný vstup do utkání držel brněnskému týmu na dostřel a na konci 2. čtvrtiny se vedení překlopilo na jeho stranu.

Druhý poločas byl také vyrovnanou bitvou. Po 3. čtvrtině drželi domácí vedení o 3 body. V poslední desetiminutovce přišly velké Medvědí chvíle. Tři minuty před koncem, kdy Brno stále ztrácelo pouhé 3 body, rozhodla utkání trojice kolínských hráčů. 5 bodů Vocetky, 4 body Skinnera a důležitá tříbodová střela kapitána Číže posunuly Medvědy na dvouciferný rozdíl ve skóre. Ti tak dokráčeli pro 16. výhru v sezóně a obsadili 2. místo ve skupině A2.

Ve čtvrtfinále play-off Kolín narazí na ČEZ Basketball Nymburk. Série se hraje na čtyři vítězné zápasy. V příštím týdnu jsou na programu první dva duely v pondělí a v úterý na palubovce soupeře, v pátek a v sobotu se bude hrát v kolínské GEOSAN ARENĚ.

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín):

Věděli jsme, že Brno má velmi dobré družstvo. Brno nepatří tam, na jakém místě tabulky se pohybuje. Pokud jejich hráči jsou zdraví a chtějí hrát, tak jsou velmi nebezpeční. To ukázali v celé řadě utkání v průběhu sezóny. Není to vůbec tak, že si někdo myslí, že když přijede Brno, tak dostane o třicet. To vůbec není pravda. Hodně to záleží na momentální formě hráčů. Dnes minimálně po tři čtvrtiny Brno ukazovalo, že umí hrát velmi dobrý basketbal. My jsme do utkání nevstoupili dobře, bylo to podobné jako na USK, že se muselo. Když se musí, tak se vždy hraje trošku hůře, než když může. Bylo to vidět na hráčích, že do toho nešli s plnou agresivitou. Až ve chvíli, kdy si uvědomili, o co se hraje a že si to musíme vyhrát sami, že Brno sem nepřijelo prohrát, tak se vývoj zápasu otočil. Jsme rádi, že jsme vyhráli a po takto zajímavé sezóně nakonec do toho play-off dostali. Hráčům patří velký dík a respekt, že tomu věřili i v tom posledním utkání, které se pro nás nevyvíjelo dobře a samozřejmě velký dík patří i našim fanouškům, A těšíme se na play-off, i když máme toho nejtěžšího soupeře.

Petr Šafarčík (hráč BC GEOSAN Kolín)

Do zápasu jsme vstoupili nervózně, protože jsme opravdu museli dnes vyhrát. A to bylo na začátku dost vidět. Brnu tam spadly nějaké těžké střely, což je také nakoplo. Trenér nás o poločase nabádal, abychom zvýšili agresivitu, znepříjemnili jim střelbu, což se nám podařilo. Zároveň se nám podařilo zacpat bednu a zastavit Primorace. Na konci jsme vítězství chtěli více a zaslouženě jsme vyhráli.

Dejan Jakara (trenér mmcité+ Brno)

Nejprve bych rád pogratuloval trenérovi k postupu do play-off. Byl to velmi dobrý zápas. Bohužel jsme nedokázali zastavit Skinnera, nejlepšího hráče ligy. Bylo to podobné jako v prvním zápase v naší hale, kdy prohráváme malým rozdílem, mineme střelu a Skinner v následném útoku skóruje. My jsme potřebovali zlepšit procento úspěšnosti střelby za tři body. To se nám nepodařilo a vyhrál dnes lepší tým.

Zdeněk Nehyba (hráč mmcité+ Brno)

Do Kolína jsme přijeli bojovat, co to půjde. Začali jsme dobře, spadly nám tam i nějaké těžší střely. Kolín v koncovce utkání přitáhl a strefil také nějaké těžší střely. Rozdílovým hráčem byl Skinner, dnes jsme ho nemohli zastavit, nevěděli jsme jak na něj. Gratuluji k postupu a přeji hodně štěstí.

Body Kolín: Skinner Lee Edward 18, Číž Adam 15, Machač David 13, Pajović Miloš 13, Vocetka Michal 12, Šafarčík Petr 11, Bakić Bojan 5, Dokoupil Petr 3, Bratčenkov Vojtěch 0, Harčár Pavel 0, Horák Ladislav 0, Zahradníček Filip 0

Body Brno: Barry Canyon Shane 18, Primorac Mladen 16, Smith Kentwan 14, Lelić Dorde 12, Radulović Aleksandar 9, Tomanec Jan 8, Nehyba Zdeněk 3, Hrabovský Marián 0, Jedovnický Michal 0, Kereselidze Zurab 0, Kozina Jan 0, Vyroubal Martin 0

STŘELBA 3B. 17/7:22/10 STŘELBA 2B. 38/27:37/21 TH 19/15:11/8 doskoky 27:27 CHYBY 16:19 ROZHODČÍ Jeřáb Jan, Salvetr Rudolf, Baudyš Petr KOMISAŘ Macela Miroslav

POČET DIVÁKŮ:  568 Hráč utkání:  Petr Šafarčík