Kolín si z Folimanky odvezl vítězstí 60:84

1. duben 2018, 14:05

Kolín/Praha - USK Praha - BC Geosan Kolín 60:84.

Medvědi se po úspěšném středečním utkání, ve kterém v GEOSAN Aréně porazili Jindřichův Hradec, vydali do Prahy na Folimanku k doslova souboji sezóny. Duel s místním týmem byl přímým souboje o 8. místo, tedy o to poslední, ze kterého lze proniknout do play-off a Medvědi odcestovali s odhodláním uspět.

Hned od začátku utkání si kolínští hráči šli za svým cílem a pestrou hrou rozbíjeli obranu soupeře. Opřít se mohli také o vysokou úspěšnost střelby za 3 body a už do poločasu si vybudovali luxusní náskok 21 bodů.

Vstup do třetího dějství sice svěřencům trenéra Beneše nevyšel dle představ a USK snížil ztrátu na 14 bodů. Po oddechovém čase  se Medvědi znovu zkoncentrovali a brzy vedení opět navýšili na více než 20 bodů.

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „Dnešní utkání nás zastihlo v dobré formě. Musíme vyhrát i poslední zápas, takže v play-off jsme zatím napůl. Věděli jsme, že USK doma tři měsíce neprohrál. Prohrál naposledny 5. ledna a my věděli, že každá série jednou končí a proč by nemohla skončit zrovna dnes. Změnili jsme něco v obraně a na začátku to pomohlo. USK se nemohl dostat vůbec do hry a střílel z nepřipravených pozic. Ve druhém poločase byl horší náš vstup. Vedeme a sklopíme hlavu. Naštěstí jsme to překonali a hodně nám k tomu pomohla domácí zóna. Do té jsme velmi dobře stříleli. Kolektivní výkon podpořilo 22 asistencí. Pořád živíme naději na play-off.“

Chris Chougaz (trenér USK Praha): „Kolín od první čtvrtiny ukazoval, že tu výhru chce víc než my. Nechci mluvit o žádném zápase, protože to zápas nebyl. Nebyl od momentu, kdy jsme hráli bez energie, tlaku, rychlosti a koncentrace v obraně. Bez toho to není utkání. To nebyl náš tým, který známe. Ještě dva měsíce zpět jsme byli jedenáctí a nyní jsme měli šanci na play-off ve vlastních rukou. V 52 dnech jsme hráli 15 zápasů. Máme to 12-3 a nemůžu hráčům nic říct, bojovali v každém utkání ligy i poháru. Někteří hrají ještě za B-tým. Dnes jsme tu v nejdůležitějším okamžiku nebyli. Musíme se na to znovu podívat a najít důvod, proč jsme tak hráli.“

V posledním hracím období se naši hráči dostali dokonce na plus 32 bodů a USK už jen skóre kosmeticky upravil. I tak je však výhra 84:60 zasloužená a Medvědi díky ní splnili svůj cíl, se kterým do Prahy odcestovali a jsou velmi blízko postupu do play-off, které mohou definitivně stvrdit v posledním zápase skupiny A2 doma s Brnem, aniž by museli koukat na výsledky soupeřů.

Body USK: Sehnal Ondřej 18, Bookert Devon 14, Mareš Michal 10, Tůma Jakub 8, Křivánek Jan 4, Madsen Alexander 2, Petružela Filip 2, Raines Cadarian 2, Štěrba Jan 0, Taussig Marek 0, Žikla David 0

Body Kolín: Machač David 20, Skinner Lee Edward 14, Vocetka Michal 14, Dokoupil Petr 11, Číž Adam 8, Pajović Miloš 8, Bakić Bojan 6, Harčár Pavel 3, Bratčenkov Vojtěch 0, Horák Ladislav 0, Zahradníček Filip 0

STŘELBA 3B. 27/4:32/13 STŘELBA 2B. 37/17:35/19 TH 21/14:7/7 doskoky 37:43 CHYBY 13:22 ROZHODČÍ Baloun Jan, Lukeš Václav, Baudyš Petr KOMISAŘ Volejník Pavel POČET DIVÁKŮ 231