Kolín včera s Děčínem vybouchl, dnes musí vyhrát

19. duben 2017, 12:15

Kolín - Výbuch. Jinak ani nejde nazvat vystoupení kolínských basketbalistů Kolína ve třetím utkání čtvrtfinálové série proti Děčínu. Medvědi na Válečníky nestačili a před zaplněnou halou prohráli přesvědčivě 54:72.

Děčín vyhrál zaslouženě,“ přiznal kolínský rozehrávač Adam Číž.

My jsme také chtěli vyhrát, ale jenom snaha nám bohužel nestačila. Nepohlídali jsme si útočný doskok, doskakovali nám jak velcí tak malí hráči. To byla chyba všech. Musíme na tuto porážku zapomenout a všechny síly dát do zítřejšího utkání, které samozřejmě chceme vyhrát,“ dodal zklamaný Číž.

Zápas jsme odehráli přesně tak, jak jsme si přáli. Hráli jsme zodpovědně v obraně, vytvářeli si dobré pozice v útoku, hráli ve vysoké intenzitě a i přes výpadek ve druhém poločase jsme dokázali zmobilizovat síly a nepustili Kolín na výrazné přiblížení. Myslím, že dnes to byl komplexní týmový výkon, kde každý z nás k tomu něco přidal a díky tomu jsme dokázali zápas v klidu dohrát,“ konstatoval křídelní útočník Děčína Lukáš Bažant.

Od začátku bylo jasné, že moc bodů nepadne. Třeba Děčín na první bod čekal tři a půl minuty. Jenomže něco podobného zažil i Kolín. První čtvrtina tak skončila těsně 16:15.

Druhá čtvrtina patřila jasně Děčínu. Kolín ztrácel především na doskoku, ruku k dílu nepřidali ani rozehrávači. Nebyl nikdo, kdo by zvedl prapor. Kolín za deset minut zaznamenal pouhých osm bodů, Děčín své konto rozšířil o dvaadvacet bodů.

Bylo rozhodnuto. Medvědi se na konci třetí čtvrtiny ještě sice trošku zmátořili a stáhli náskok soupeře na rozdíl sedmi bodů (42:49), v dalším průběhu se z palubovku úplně vytratili. V jednu chvíli dokonce prohrávali o jednadvacet bodů.

Malou pochvalu zaslouží akorát Skinner, autor 23 bodů a Kerr, který přidal 12 bodů. To bylo na rozjetý Děčín málo.

Ten si závěr společně se svými fanoušky užíval.

Děčín odehrál opravdu výborné utkání. Obecně bojoval dvojnásobně víc než my. Ukázal nám, jak se hraje play-off. Z naší strany to nebylo vůbec povedené utkání. Dneska jsme to nezvládli psychicky ani mentálně. Bojovnost nebyla taková, jakou jsme si představovali před zápasem,“ řekl zklamaný trenér Kolína Predrag Benáček.

Už několik dnů mluvíme o útočném doskoku, že Děčín k němu nesmíme pustit. Dneska měl 17 čistých útočných doskoků a ještě dalších 23, které doskočil na jeho ruku. Děčín měl dvojnásobný počet útoků než my a tomu odpovídá i skóre. Bojovnost našeho týmu je nejvíce vidět na útočném doskoku. Dnes jsme měli jenom čtyři, z toho jenom jeden v prvním poločase. Utkání jsme prohráli ve druhé čtvrtině,“ přiznal Benáček.

To nepotěšil výkon rozehrávačů. „Máme problém s Američany na rozehrávce. Adam má ztráty, ale alespoň dělá co může. Nechci jej hájit, ale musíme si uvědomit, že pět měsíců nehrál. Tak mu musíme odpustit nějakou tu chybu. Musel jsem tam dát i Ličartovského, který pět měsíců vůbec neběhal. Opravdu to nebyl z naší strany povedený zápas a zklamalo mě to. Věřil jsem, že doma Děčín dvakrát porazíme,“ dodal Benáček.

Chtěl bych poděkovat svým hráčům za předvedený výkon. V našich očích má Kolín stále respekt. Víme, že je doma velmi nebezpečný. Já jsem dnes potěšen, jak jsme měli nastavenou hlavu. Věděli jsme, že hlava může být čistá, protože jsme splnili mini úkol a vedli jsme po domácích zápasech 2:0. Dnes jsme čekali, jak na to zareaguje Kolín,“ uvedl trenér Děčína Pavel Budínský.

První čtvrtina byla logicky taková hodně opatrná, čekalo se, kdo začne používat takové silnější zbraně. Dnes jsme se my mohli silně opřít o obranu. Udržet doma Kolín, takový útočný tým na 54 bodech, je docela dobrá statistika. Kluky bych pochválil zejména za druhou čtvrtinu, která vlila silný vítr do našich plachet. Věděli jsme, že ve druhém poločase se může Kolín zmobilizovat. Nikdy totiž nevíte, co se odehraje s mentalitou jednotlivých hráčů. Také jsme tam v jedné pasáži vyrobili nějaké ztráty. Pak jsme se ale vrátili k naší hře. Naší silnou stránkou byl útočný doskok, který nás po celý zápas dokázal dlouho udržet na útočné polovině soupeře,“ pochvaloval si Budínský.

Kolín v sérii prohrává 0:3. Ve středu musí vyhrát, jinak pro něj letošní sezona skončila.

Budeme chtít samozřejmě vyhrát a nevzdat to. Uvidíme, jak se vypořádáme s tou bolestivou porážkou. Za 24 hodin musíme jít do nového utkání a pokusit se zlepšit výkon a náladu,“ zdůraznil Benáček.

Ze zkušenosti vím, že nic není ukončeno. I když vedeme 3:0, musíme se soustředit na další utkání a jít do něj s pokorou,“ podotkl Budínský.

„I když je to 3:0 pro nás, tak není konec. Zítra nás bude čekat mnohem těžší zápas,“ připojil se Jakub Bažant.

Čtvrtý zápas začíná v hale Spojů tradičně v 17.45 hodin.

Body Kolín: Skinner Lee Edward 23, Kerr Garret 12, Vocetka Michal 7, Bakić Bojan 5, Dixon Chris 4, Machač David 2, Číž Adam 1, Harčár Pavel 0, Horák Ladislav 0, Hunt Jimmie 0, Ličartovský Štefan 0, Rovenský Lukáš 0

Body Děčín: Houška Pavel 13, Vyoral Tomáš 13, Bažant Lukáš 11, Palyza Lukáš 11, Krakovič Jakub 6, Šiška Ondřej 5, Landa Robert 4, Pomikálek Tomáš 4, Ježek Šimon 3, Houška Jakub 2, Jezbera Viktor 0