Kolín/Pardubice BK JIP PARDUBICE - BC GEOSAN KOLÍN

Den: Sobota 19. 3. 2016 od 17:00 hod
Místo: hala Sportovní gymnázium, Pardubice
Komisař: Vilém Cígler

Na klíčovou čtvrtou příčku se před Opavu dostali basketbalisté Pardubic, což pro ně znamená, že by v případě udržení této pozice získali ve čtvrtfinále play-off výhodu domácího prostředí. Aby zvýšili své naděje, potřebují ve 40. kole Kooperativa NBL porazit Kolín, svou černou můru této sezony. Medvědi jsou pevně usazení na šesté příčce a nažhavení na to, aby Bekse oplatili smolnou porážku ze semifinále Českého poháru.

Kolín letos Pardubice v lize už dvakrát porazil. Prohra ve Final Four Českého poháru pak byla krutá, Geosan měl skvěle našlápnuto, aby favorita v jeho domácím prostředí zaskočil znovu, jenže nezvládl koncovku a o bod prohrál. "I přes porážku si myslím, že na Pardubice zahrát umíme," řekl tehdy prezident kolínského klubu Martin Buřič.

V minulém kole Pardubice zvítězily ve Svitavách 92:85 a využily zavání Opavy v souboji s Děčínem, aby jí v tabulce předstihly. Bekse sice ve východočeském derby chyběli Kohout, Příhonský a Půlpán, ale dokázali těžit z vysokého počtu ztrát soupeře (24) a svých vydařených rychlých protiútoků. Svitavy se v poslední čtvrtině dokázaly dotáhnout maximálně na mínus čtyři body a po porážce prakticky ztratily šanci na postup do play-off.

Kolín se ve středu prezentoval dalším dominantním výkonem a v domácí hale rozebral Ústí 106:83, když už v prvním poločase dokázal nastřílet 62 bodů. Proti Slunetě se Geosanu dařilo odstavit od potřebného prostoru klíčové hráče soupeře, dost času nedostal rozehrávač Čarnecký, minimum volných střel měli Bosák s Votroubkem. První půli táhl rozehrávač Glover, který za poločas zapsal 15 bodů, 6 doskoků, 5 zisků a 3 asistence. Po přestávce už nepřidal ani bod, takže ho celkově střelecky předčili devatenáctibodoví Bakič se Skinner a také Machač (16).

Pět zápasů před koncem má Kolín tři výhry náskok na sedmou příčku a zároveň není příliš pravděpodobné, že by mohl poskočit směrem nahoru. Takže ho ve čtvrtfinále zřejmě čeká Prostějov.

NÁZORY PŘED UTKÁNÍM
Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín) : „Respektujeme sílu Pardubic, které mají kvalitní tým. Ale také máme v živé paměti poslední vzájemný zápas v semifinále Českého poháru, v němž jsme zbytečně ztratili koncovku a přišli o šanci bojovat o trofej. Takže máme soupeři co vracet a naše motivace je velká. Budeme se snažit navázat na poslední dobré výkony a pokusíme se znovu vyhrát, věřím že máme dobrou formu, díky níž se nám to může podařit.“