Kolín - BC GEOSAN KOLÍN – USK PRAHA

Den: Středa 9. 3. 2016 od 17:45 hod
Místo: Hala SOU Spojů Kolín
Komisař: Petr Andrle

Soubojem o konečné šesté místo může být utkání Kolína s USK Praha ve 37. kole Kooperativa NBL. Po víkendovém dění se Sovy v tabulce přiblížily těsně za Medvědy a případný středeční úspěch by jim zajistil i lepší bilanci ze vzájemných zápasů. Aby jí na svou stranu překlopil dosud šestý Kolín, potřebuje sedmé USK porazit alespoň o osm bodů. Hraje se od 17.45 hodin.

Pražský tým si v minulém kole poradil v domácím prostředí se soupeřem ze Svitav, hodně si pomohl útočným doskokem a zvítězil 78:69. Hned pět borců USK zapsalo dvojciferné body a pomohlo Sovám k šesté výhře z posledních devíti zápasů. Tuři sice zápas dobře začali, ale ve vedení se udrželi zhruba jen třetinu hrací doby, pak začali odpadat a k vítěznému tempu už se nevrátili. Domácí nasázeli hned 22 bodů ze druhých šancí.

Kolínu páteční předehrávka v Opavě vůbec nevyšla. Důležitou roli přitom hrály absence. Zatímco Opava nasadila klíčového muže Jakuba Šiřinu, který se zvedl z marodky opravdu na poslední chvíli, Kolínu nečekaně chyběl lídr Bojan Bakič. Medvědi bez něj nechali sílu z posledních týdnů někde na dlouhé cestě. Zápas se lámal na konci druhé periody, kdy Kolín vedl 28:24, ale do kabin odcházel za stavu 28:35. A k úspěchu už se pak prakticky ani jednou nepřiblížil. Mohl za to vysoký počet ztrát (18) i dobrá bilance Opavy z trojkových pokusů (10 proměněných).

Geosan po porážce prakticky ztratil šanci na páté místo (osm kol před koncem ztráta 3 výhry na Pardubice) a bude se muset soustředit na udržení šestého.

NÁZORY PŘED UTKÁNÍM
Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín) : „Musíme se vyvarovat chyb. Vysoký počet ztrát nás stál úspěšnější výsledek v Opavě. Už při pohledu na tabulku je zřejmé, že nás proti USK čeká těžký a vyrovnaný zápas. Bude nás motivovat, abychom zůstali v pořadí před soupeřem. V domácí prostředí vždy věříme ve vítězství a je tomu tak i tentokrát.“

ABSENCE HRÁČŮ BC GEOSAN KOLÍN:
Lukáš Rovenský – Je po plastice předního zkříženého vazu. V pořádku by mě být do srpna 2016 a bude tak moct nastoupit do přípravy na sezonu 2016/17.

ZAJÍMAVOSTI UTKÁNÍ

KAŽDÝ KOŠ POMÁHÁ 2016
Zápasem proti USK Praha se náš klub zapojí do jubilejního 10. ročníku charitativní akce Každý koš pomáhá. Podpořit český basketbal při jeho pomoci Božence Hradílkové můžete i VY, když zašlete v období od 4. do 28. března dárcovskou SMS ve formátu DMS POMOCKOSEM na 87 777. Během utkání máte také možnost zakoupit si buttony nebo magnety s dobře známým logem Každý koš pomáhá, které budou společně se kasičkou putovat po halách týmů Kooperativa NBL

Lego soutěž pro děti
O přestávce mezi 1. a 2. čtvrtinou budou vylosovány 3 děti. V poločase dvě dostanou malou stavebnici LEGO a jeden výherce získá hlavní cenu – velkou stavebnici LEGO. Soutěžní kupóny budou vydávány u vstupu do haly.

Divácká soutěž o pizzy a mobilní telefon LENOVO A328
Roztleskávačky vhodí mezi diváky 3 míčky. Dva držitelé míčků vyhrají PIZZU, majitel zvlášť označeného míčku bude hrát o mobilní telefon LENOVO A328, který získá, když za 45 sekund vstřelí 2 koše z půlkruhu, 2 trestné hody a 1 koš z tříbodové vzdálenosti.