Kolínští basketbalisté porazili Pardubice

4. únor 2019, 08:44

Kolín/Pardubice - Kolínský tým se k poslednímu utkání základní části Kooperativa NBL vydal na palubovku BK JIP Pardubice. I přes to, že již neměl šanci na postup do skupiny A1, chtěl uspět a vylepšit si tak bilanci do skupiny A2.

BK JIP PARDUBICE - BC GEOSAN KOLÍN 78:84.

Pardubický tým postrádal duo rozehrávačů Williams - Půlpán, které utkání přihlíželo pouze z lavičky. Když se po 8 minutách hry zranil zaskakující rozehrávač Jackson, šance Medvědů na úspěch notně vzrostla. Kolín se ujal vedení hned na začátku, brzy vedl dokonce o 10 bodů. Ale ještě do konce první desetiminutovky domácí tento náskok stáhli na pouhé 3 body. Ve druhém dějství se obraz hry nijak neměnil a Medvědi stále udržovali náskok kolem 5 bodů, do šaten se šlo za stavu 32:39.

Ve třetí čtvrtině se sice dal očekávat atak domácích, ten se však nekonal. Naopak Medvědi, kteří srdnatě bojovali o každý míč, si vybudovali vedení dosahující až dvacetibodové hranice. Nervózní pardubičtí hráči vyráběli jednu ztrátu za druhou, a když už se dostali k zakončení, míč v koši neskončil. Šest minut před koncem utkání se za stavu 50:73 zdálo být rozhodnuto. Hosté ale mírně polevili v koncentraci a domácí se ještě nadechli k finálovému náporu, který vygradoval šesti úspěšnými tříbodovými projektily v řadě. Pro domácí už bylo pozdě a pouze snížili rozdíl ve skóre. Kolínský tým vedený trenérem Benešem tak zvládl porazit Pardubice i podruhé v této sezóně, tentokrát o 6 bodů 78:84. Do skupiny A2  jde s bilancí 7 výher a 15 porážek.

DOMÁCÍ

Kohout Ondřej 12, Pavlović Ozren 12, Švrdlík Kamil 11, McGaughey Evan  9, Potoček Josef 9, Svoboda Michal 6, Jackson Donovan 5, Brožek Lukáš 4, Nečas Radek 4, Škranc David 3, Výcha Ondřej 3

HOSTÉ

Walton jr. Anthony Lamont 21, Bratčenkov Vojtěch 17, Číž Adam 11, Thompson Alexander Jacob 10, Machač David 8, Šoula Jiří 7, Dlugoš Theodor 5, Purifoy Preston Lamar 5, Kosík Lukáš 0, Merta Tomáš 0,Vacek Lukáš 0

Levell Sanders (trenér BK JIP Pardubice):Museli jsme se samozřejmě vypořádat s tím, že nám chybělo několik hráčů, ale o tom bych nechtěl příliš mluvit. Podle mého názoru byl klíč k výsledku především v našich ztrátách a z toho plynoucích snadných košů Kolína. Je hodně těžké vyhrát zápas, když uděláte 25 ztrát a dostanete možná 50 bodů po ztrátách, ze soupeřových protiútoků. To rozhodlo.“

Ozren Pavlovič (křídlo BK JIP Pardubice):Chtěl bych v první řadě poděkovat všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit. Byl to pro nás těžký zápas. Chybělo nám několik rozehrávačů, což hru týmu ovlivní. Když se Kolín postupem času dostal až do dvacetibodového vedení, už to bylo hodně složité. Jinak můžu říct, že jsem moc rád, že můžu být v Pardubicích. Už se moc těším na další zápasy.“

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín):Utkání bylo hlavně soubojem týmů, které mají obrovskou marodku, a soubojem hráčů, kteří jindy nedostávají tolik prostoru. A my jsme to utkání zvládli lépe, vedli jsme celý zápas. Pardubice se nemohly dostat do rytmu, dostaly se do tempa až v poslední čtvrtině, kdy naši hráči trošku zatáhli ruční brzdu a mysleli si, že už je všechno hotové. Pardubice ale doma hrají velmi dobře, i v okleštěné sestavě předvedli, že jsou zdatný soupeř a do skupiny A1 jim přejeme jenom do nejlepší.“

Jiří Šoula (křídlo BC GEOSAN Kolín):V první řadě jsem rád, že jsme vyhráli, byl to pro nás těžký soupeř. Měli jsme asi i trochu štěstí, protože někteří stěžejní hráči Pardubic byli zranění a při zápase se zranil ještě další rozehrávač, který je zastupoval. My jsme toho využili: bojovali jsme, měli jsme nějaké doskoky, které nám pomohly v tom, abychom drželi vedení. Dostali jsme se na 20 bodů a v koncovce už se to jen kosmeticky upravilo.“