Kolínští basketbalisté porazili v přípravě Nymburk

3. prosinec 2018, 14:11

Kolín/Nymburk - PŘÍPRAVA: ČEZ BASKETBALL NYMBURK - BC GEOSAN KOLÍN 67:72

Sedm statečných Medvědů vyrazilo v sobotu dopoledne k přípravnému utkání na palubovku patnáctinásobného mistra ČR, kterým nebyl nikdo jiný než ČEZ Basketball Nymburk.

Vzhledem k tomu, že Kolínu chyběIi reprezentující Šafarčík a zranění Thompson, Pajović, Bratčenkov, Vocetka, Vacek a Merta, se oba trenéři domluvili na zkrácení hrací doby na 3 x 10 minut.

Nymburský celek postrádal reprezentanty Bohačíka, Vyorala, Hrubana, Kříže, Peterku a Pumprlu. Do utkání nastoupil s kompletní cizineckou legií, kterou doplnili Petr Benda s Filipem Novotným a pět dorostenců z BA Nymburk.

Vstup do utkání patřil nymburský hráčům, kteří si za prvních 10 minut vybudovali dvojciferné vedení. Medvědi však nesložili zbraně a ve druhém dějství dokázali stáhnout náskok domácích na 4 body. Stav 52:48 tak mohl napovídat tomu, že ve třetí, pro toto utkání zároveň i poslední desetiminutovce, by se mohla hrát vyrovnaná partie. A také tomu tak bylo.  Nymburk nejdříve odskočil na devět bodů, ale několik přesných zásahů zpoza tříbodového oblouku vrátilo Medvědy do hry, aby pět minut před koncem překlopili vedení na svou stranu. I přes značné vyčerpání si kolínský tým počínal v koncovce natolik zkušeně, že po finálním hvizdu rozhodčích mohl stavit vítězství o 5 bodů v poměru 67:72.