Kolín BC GEOSAN KOLÍN – BOHEMILK TUŘI SVITAVY

Den: Středa 23. 3. 2016 od 17:45 hod
Místo: Hala SOU Spojů Kolín
Komisař: Zdeněk Ringsmuth

O svou naději na postup do play-off se do Kolína přijedou ve 41. kole Kooperativa NBL porvat Svitavy. Zatímco kolínští Medvědi mají své šesté místo prakticky jisté a není pravděpodobné, že by se posunuli nahoru nebo dolů, Tuři jsou devátí se stejným počtem výher jako osmá Ostrava.

Svitavy však v posledních třech kolech pouze prohrávaly a naposledy porazily den po MDŽ právě Ostravu, což je udrželo ve hře o osmou figuru.

O víkendu Tuři padli v Prostějově 75:83, když celý zápas odehráli prakticky jen v sedmičlenné rotaci. Sotva se totiž vrátil do sestavy uzdravený Evan Bruinsma, poroučel se mimo soupisku jiný Američan Nicchaeus Doaks, pro Východočechy klíčový muž. A kromě něho chyběli také Špaček, Andres a Šindelář. Skóre se v Prostějově houpalo na obě strany, hosty držely hlavně trojkové pokusy. I když už v jednu chvíli prohrávali o dvacet, přitáhli se dvě minuty před konce na dosažitelné pětibodové manko, jenže to bylo ze strany Svitav maximum. Kolínu se minulé kolo vůbec nepovedlo. Do Pardubic nejel jako favorit, chtěl však potvrdit dvě pravdy. Že má v poslední době vynikající formu a že se mu proti Bekse v letošní sezoně daří. Tentokrát ale bylo vše opačně.

Pardubice ve své hale Kolín deklasovaly 109:77. Hlavní zásluhu na tom měl především neudržitelný Dušan Pandula, autor 30 bodů. Kolín prohrával hned od začátku, jeho ztráta se stále prohlubovala. A jestliže se v některých z posledních zápasů mohl spolehnout na famozní poslední čtvrtinu, tentokrát to nebylo možné, protože Beksa žádný obrat nehodlala připustit. Jedinými dvojcifernými střelci Kolína byli Ladislav Horák (13) a Lee Skinner (12).

NÁZORY PŘED UTKÁNÍM
Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín) : „V Pardubicích jsme podali velmi špatný výkon, na což musíme hodně rychle zapomenout. Od hráčů potřebuju vidět mnohem větší hlad po úspěchu. Svitavy bojují o play-off, moc dobře víme, o co jim jde. Určitě budou nepříjemným soupeřem, minule jsme u nich prohráli. My se chceme rehabilitovat za porážku v Pardubicích a v domácím prostředí bereme jedině výhru.“

ABSENCE HRÁČŮ BC GEOSAN KOLÍN:
Lukáš Rovenský – Je po plastice předního zkříženého vazu. V pořádku by mě být do srpna 2016 a bude tak moct nastoupit do přípravy na sezonu 2016/17.

ZAJÍMAVOSTI UTKÁNÍ
Lego soutěž pro děti
O přestávce mezi 1. a 2. čtvrtinou budou vylosovány 3 děti. V poločase dvě dostanou malou stavebnici LEGO a jeden výherce získá hlavní cenu – velkou stavebnici LEGO. Soutěžní kupóny budou vydávány u vstupu do haly.

Divácká soutěž o mobilní telefon LENOVO A328
Roztleskávačky vhodí mezi diváky 3 míčky. Dva držitelé míčků vyhrají PIZZU, majitel zvlášť označeného míčku bude hrát o tablet LENOVO, který získá, když za 45 sekund vstřelí 2 koše z půlkruhu, 2 trestné hody a 1 koš z tříbodové vzdálenosti.