Kutná Hora si připsala cenný skalp v podobě vítězství nad třetím celkem tabulky

20. leden 2013, 17:22
(aktualizováno: 20. leden 2013, 17:23)

Kutná Hora - Basketbalisté Kutné Hory v dalších dvou domácích zápasech o víkendu naplno bodovali. Cenné je především skalp třetího celku tabulky - Brandýsa nad Labem.

Kutná Hora - Brandýs n. L. 82:70 (48:25)

Vítězství nad třetím celkem tabulky si kutnohorský trenér Petr Kratochvíl samozřejmě cení. "V Brandýse jsme sice prohráli, ale tehdy nám chyběli Říhovský a Málek," připomněl a vrátil se k sobotnímu utkání: "Málek nám tentokrát pomohl výrazně, bojoval, dlouhým hráčům pomáhal doskakovat. To v zápase rozhodlo. Střetnutí mělo podobný proběh jako v neděli, ovšem s podstatně silnějším soupeřem."

Body a sestava K. Hory: Vavák 22, Aufrecht 18, Kocourek 15, Málek 14, Prušinovský 11, M. Levý 2, Kotrba, Kratochvíl. Trenér Petr Kratochvíl. Body a sestava Brandýsa n. L.: Ornst ml. 19, Chábek 16, Horák 12, Růžička 8, Čajka 5, Bednář 4, Ornst st. 2, Trnka 2, Brezovák 2. Rozhodčí: Týř - Laš. Fauly: 15 - 20. TH: 10/5 - 7/3. Trojky: Aufrecht 2, Vavák, Prušinovský - Růžička 2, Ornst ml., Čajka. Čtvrtiny: 24:10, 24:15, 15:25, 19:20.

Kutná Hora - Čelákovice 88:55 (44:30)

Nedělní zápas Kutnohorští začali skvěle, soupeři dovolili skórovat až za stavu 15:0. Ve druhé čtvrtině se domácí mašina trochu zadrhla, ovšem Kutnohoráci měli střetnutí pod kontrolou a dovedli ho do vítězného konce.

Proti Kutné Hoře se v neděli postavil poslední tým tabulky. "Nechci soupeře vůbec podceňovat, šlo ale o povinné vítězství," uvedl trenér Petr Kratochvíl. "Už jsme si zase mysleli, že jsme zápas vyhráli. Trochu jsme vypadli z koncentrace. Začali jsme chybovat, ztratili jsme míče v rozehrávce, některé šance jsme neproměnili," komentoval výpadek ve druhé čtvrtině a pokračoval: "Kluci se ale naštěstí našli, uspěli přesnou střelbou a dodržováním taktických pokynů."

Body a sestava K. Hory: Kocourek 32, Aufrecht 15, Vavák 14, Prušinovský 14, Buriánek 7, S. Levý 6, Kotrba, Hobza, Kratochvíl. Trenér Petr Kratochvíl. Body a sestava Čelákovic: Novotný 18, Jirků 12, Goliáš 11, J. Helt 10, S. Helt 2, Špička 2, Marek, Novák, Borecký. Trenér Jan Marek. Rozhodčí: Laš - Týř. Fauly: 15 - 20. TH: 7/7 - 12/4. Trojky: Aufrecht 4, Prušinovský - Novotný 4. Čtvrtiny: 31:12, 13:18, 23:6, 21: 19.