Kutnohorští basketbalisté zachovali druhou ligu i pro příští sezonu!

11. březen 2019, 07:16

Kutná Hora - Kutnohorští basketbalisté o víkendu sehráli dvě utkání o záchranu ve 2. lize. Na domácí palubovce zvítězili v obou duelech. V sobotu s Teslou Pardubice  a v neděli  s TJ Sokol BK Chrudim. Domácí však souboj o setrvání v soutěži neměli  zcela ve svých rukou. Ale úkol vyhrát doma obě utkání se splnit podařilo. Sokol Kutná Hora skončil v soutěži na devátém místě a tím si zajistil účast v 2. lize i pro příští sezónu!

Kutná Hora - Tesla Pardubice 88:79 (25:19, 45:38, 69:63)

V zajímavém zápase s aktuálně prvním mužstvem soutěže si Sokol udržoval mírný náskok op celou dobu a tak se rozhodovalo až v posledních minutách. Ve třetí minutě poslední čtvrtiny by stav pouze o tři body ve prospěch Sokola. Poté však kutnohorští basketbalisté šnůrou šesti bodů odskočili soupeři na devět bodů a tento náskok již udrželi. V utkání  předvedl střelecký koncert Kuba Němeček, který zaznamenal 36 bodů, z toho 6 trojek a 100% TH 10/10. Jakub Němeček patří k nejlepším hráčům celé soutěže.

Body K. Hory: Němeček 36 (6), Kocourek 20, Prušinovský 14 (2), Vokál 10, Málek 6, Koláčný 2, Hlavička, Matějka, Dáňa. Body Tesly Pardubice: Rovenský 22 (4), Majerík 20, Knol 15 (3), Svoboda 12 (2) atd. Trojky: 8/11. TH: 14/12 - 10/5. Fauly: 15/12.

Kutná Hora ­- Chrudim 65:60 (11:13, 32:28, 43:49)

Po výsledcích sobotních zápasů soutěže, nastupoval Sokol Kutná Hora s vědomím, že aktuální soupeři v souboji o záchranu prohráli a tak naděje na záchranu je veliká. Bylo však třeba porazit velice nebezpečnou Chrudim. Hosté se ujali vedení 2 :11. Po prostřídání sestavy, došlo k uklidnění hry a postupnému vyrovnání nejen hry, ale i skóre. Nervozita však pořád trochu svazovala kutnohorským ruce a tak soupeř udržoval neustále mírný náskok. Poločas vyhrál Sokol, ale po třetí kvartě vedl zase Sokol Chrudim. V páté minutě poslední čtvrtiny se opět ujal vedení domácí tým trojkou Prušinovského. Vedení už Sokol Kutná Hora nepustil a dovedl zápas do vítězného konce. Hráči obou mužstev neodehráli příliš líbivé utkání, ale zato bojovné, napínavé a na obou stranách  korektní. Celé sestavě Sokola patří poděkování za bojovnost a snahu.

Body K. Hory: Kocourek 20, Němeček 11 (1), Prušinovský 9 (2), Málek 9, Vokál 7, Matějka 4, Koláčný 3, Hlavička 2, Dáňa. Body Chrudimi: Soudek 20 (2), Filip 10 (1), Votava 9 (3) atd. Trojky: 3/5. TH: 12/8 - 13/7. Fauly: 13/15.