Na hřištích soupeřů Sokol Kutná Hora nebodoval

27. únor 2018, 08:35

Jindřichův Hradec/Pardubice - O víkendu nastoupili basketbalisté Sokola Kutná Hora k zápasům 2. ligy na hřištích soupeřů - Basket Jindřichův Hradec a Tesla Pardubice.

J. Hradec - K. Hora 88:81 (31:20, 43:44, 63:63)

V sobotu na hřišti Jindřichova Hradce bojovali hráči Sokola od první až do poslední minuty. Vyrovnané střetnutí, kdy se vedení přelévalo ze strany na stranu, bohužel se špatným koncem pro kutnohorské basketbalisty. Domácí byli posíleni o dva "pendly" z extraligy, kteří dohromady zaznamenali 49 bodů. Dlugoš dal 29 bodů z toho tři trojky a Picka 20 bodů z toho pět trojek.

Body J. Hradce: Dlugoš 29/4, Picka 20/5, Pícha 14/2. Body K. Hory: Němeček 30/5, Říhovský 19/1, Kocourek 12/1, Matějka 11, Málek 5, Prušinovský a Matějka 2. Trojky 12 - 7, TH 14/10 - 22/16, Fauly 20 - 14.

Pardubice - K. Hora 90:59 (16:15, 38:35, 65:47)

Nedělní utkání bylo vyrovnané do poloviny zápasu. Kutnohorským hráčům se sice střelba moc nedařila, ale domácím také ne. I střelba trestných hodů Sokola  byla mizerná - 14/5. Ve druhém poločase domácí zpřesnili a hlavně zrychlili střelbu a hru. To vedlo k totální dominanci na hřišti. Druhou půlku prohrál Sokol Kutná Hora 52:24.

Body Pardubic: Němec 27, Šindelář 14/2, Štěrba 12/1. Body K. Hory: Kocourek 23, Říhovský 13, Němeček 9/2, Hlavička 7/1, Prušinovský 5, D. Kratochvíl 2. Trojky 8 - 3. TH 20/13 - 21/8. Fauly: 17 - 17.

Nyní čeká Sokol Kutná Hora tradiční turnaj v Tarnowskych Gorach a 10. a 11. března poslední zápasy letošního ročníku ligy na domácí palubovce se soupeři z Přelouče a Chrudimi.  Bohužel bez Martina Kocourka, který přestupuje do Radotína.