Na hřištích soupeřů vybojoval Sokol Kutná Hora jedno vítězství

14. leden 2019, 07:37

Kutná Hora - Kutnohorští basketbalisté po přestávce bojovali o víkendu ve dvou utkáních II. ligy na palubovkách soupeřů. V sobotu s BK Brandýs nad Labem  a v neděli  souboj s AŠ Mladá Boleslav.  Pro zranění chyběl v sobotu  Říhovský a v neděli ještě Hlavička a Koláčný. Z rodinných důvodů ukončil sezonu Hodač.

Brandýs n. L. - K. Hora 100:49 (34:10, 52:27, 72:34)

Sobotní zápas byl naprosto nepovedený. Sokolové na svého soupeře nestačili ani v obraně, ani v útoku. A tak rozhodnuto  bylo prakticky po první čtvrtině. Tuto kvartu prohrál Sokol 34:10.
Body Brandýsu: Hartig 25/5, Brezovák 23/2, Aulich 13/1. Body K. Hory: Němeček 14/1, Kocourek 13, Vokál 11/2, Málek 5, Matějka 5, Koláčný 1, Prušinovský, Hlavička, Dáňa, Aufrecht. Trojky: 11/3. TH: 14/8 - 24/14. Fauly: 19/11.

M. Boleslav - K. Hora 61:80 (9:22, 27:48, 44:64)

Nedělní duel byl přesným opakem sobotního zápasu. Hráči Sokola solidně bránili, v útoku dodržovali určenou taktiku a dařila se i střelba. První čtvrtinu vyhrál Sokol 22 : 9. V další části utkání udržovali hráči Sokola taktickou hrou dvacetibodový náskok a téměř stejným rozdílem také zápas skončil. Sokolové tak z Mladé Boleslavi přivezli překvapivé, ale velice důležité vítězství.
Body M. Boleslavi: Procházka 14/3,Valc 14/2, Dvořák 14. Body K. Hory: Němeček 28/6, Vokál 13/1, Kocourek 11, Prušinovský 11/1, Málek 9, Matějka 8, Aufrecht , Dáňa. Trojky: 5/8. TH: 24/14 - 21/14. Fauly: 19/18.