Nymburk chce sérii dnes ukončit

10. květen 2017, 07:56

Nymburk - Dnes pokračuje a doufejme, že i skončí, semifinálová série proti BK Opava, jejíž stav je 3:1. K postupu do finále potřebujeme urvat jedno vítězství. To by se v domácím prostředí mělo podařit.

Naši hráči sehráli v minulém týdnu dva odlišné dvojzápasy. Na domácí palubovce v úterý a ve středu minulý týden Opavu doslova roznesli na kopytech. První utkání skončilo rozdílem 36 bodů, ve druhém byl rozdíl ještě o třicet bodů vyšší. V obou zápasech jsme dali stovku a oba zápasy jsme nasměrovali k vítězství už v prvních deseti minutách. Výkon Opavy v zápase číslo 1 a zápase číslo 2 odlišovala především účinnost střelby z perimetru a s tím spojený počet trojek.

To není však žádným překvapením. Opava je tým, který miluje střelbu z dlouhé vzdálenosti. Dokonce kromě posledního zápasu ve všech předchozích třech vystřelili hráči Opavy více tříbodových střel než dvoubodových. V celkovém počtu to je 128 dvojek a 137 trojek. Naši hráči vystřelili 173 dvoubodových pokusů a 102 trojkových.  Pouze v zápase číslo dvě jsme dali více trojek než soupeř.  „Abychom Opavu zastavili z perimetru, tak to většinou znamená ubránit akci ještě před samotnou střelou, protože hráči soupeře dokáží proměňovat i těžké střely. Důležité je také si pak pohlídat obranný doskok,“ ví asistent trenéra Oren Amiel.

Oren kápl i na druhou důležitou věc a to jsou doskoky. V jediném prohraném utkání jsme s Opavou prohráli i na doskoku, což při nižší průměrné výšce Slezanů svědčí o daleko větší aktivitě a snaze si pro odražené míče dojít.

Co je nutné zásadního změnit oproti zápasu číslo 3, prvnímu v Opavě? Kromě již zmíněných doskoků toho mnoho není. „Prakticky se nemusí měnit skoro nic, jen musíme proměňovat volné střely, které jsme si vytvořili. Věřím, že se nám to doma podaří,“ zůstává klidný Oren Amiel. Jak jsme se mohli přesvědčit v zápase číslo čtyři, i prohra může mít pozitivní vliv na náš tým. V minulém utkání, které jsme vyhráli, jsme byli daleko agresivnější v obraně a dokázali jsme stále dobře hrající domácí nakonec utavit. „Z každého utkání si musíte vzít něco, z čeho se musíte ponaučit. To hlavně jsme se snažili hráčům předat v minulých dnech při přípravě na zítřejší utkání,“ podotkl Oren Amiel.

Před pátým zápasem se dá spekulovat, jak bude kopírovat předchozí dva dvojzápasy. Zda ty dva nymburské nebo dva opavské. „Stále říkáme, že každý zápas je otevřený a začíná se od nuly,“ zůstává při zemi Oren Amiel, ale víru v ukončení série má: „Věřím, že naši hráči ukázali už ve druhém utkání v Opavě charakter a doma budou chtít sérii ukončit, abychom již nemuseli cestovat do Opavy.“

Páté semifinále začíná ve středu v 18:30. O zábavu v time outech a mezi první a druhou a druhou a třetí čtvrtinou se postarají naše roztleskávačky. O přestávce před čtvrtou čtvrtinou proběhne opět střelba z půlky. Firma Barton připravila do banku 10.000 Kč.