Překvapení se nekonalo, Kolín podlehl Nymburku 89:124

3. únor 2018, 21:17

Kolín - V 9. kole Kooperativy NBL podlehli basketbalisté BC Geosan Kolín týmu ČEZ Basketball Nymburk 89:124.

Oren Amiel: Myslím, že pro nás to byla dobrá ofenzivní hra a Kolín odvedl dobrou práci ve druhé půli. Nehráli jsme v obraně tak, jak jsme chtěli, ale nakonec jsme vyhráli. Zítra nás čeká zápas v Poháru, takže doufám, že dokážeme pokračovat ve výherní šňůře. Přeji Kolínu hodně štěstí ve zbytku sezóny.

Pavel Beneš: V prvé řadě bych chtěl pogratulovat Orenovi k vítězství. Myslím, že Nymburk v současné době hraje nejlepší basket za poslední dva tři roky. Je velmi těžké se na ně připravit, mají ohromnou útočnou sílu a je vidět, že si kluci sedí. My jsme odvedli v druhém poločasu velmi dobrou práci, třetí čtvrtinu jsme dokonce vyhráli. Dali jsme devadesát bodů mistrovi, což je vynikající na to, že máme tři zraněné hráče, které chceme dostat do hry už v příštím týdnu. Na útočné polovině jsme předvedli vynikající výkon, na obranné polovině dostat doma přes 120 bodů, je špatné. Ale s takovým družstvem, jakým Nymburk v současné době je, je velmi složité s nimi hrát.

Vojtěch Hruban: Já myslím, že to byl dneska zápas, který jsme si relativně pohlídali. Začali jsme dobře, dávali jsme spoustu střel z dálky a Kolín to měl hrozně těžké, protože ve chvíli, kdy jsme dokázali hru roztáhnout, jsme se jim ve složení, v jakém jsme, bránili blbě. Na druhou stranu jim patří kredit, že se po poločase zvedli a šli do toho zápasu s úplně novou chutí a úplně jinou intenzitou. A udělali z toho zápasu poměrně hezký koukatelný basket, který se musel divákům líbit.

Petr Dokoupil: Já si myslím, že jsme neodehráli špatné utkání. Devadesát bodů by stačilo normálně na vítězství s jakýmkoliv týmem. Bohužel Nymburk je na úplně jiném levelu. To bylo vidět. Přehrávali nás v útoku i v obraně, protože hrají v úplně jiném tempu, než jsme zvyklí od jiných týmů v lize. Mají deset vyrovnaných hráčů, kdokoliv tam naběhne, může dát trojku, běhá do protiútoku. Je to těžké. Mají to výborně složené a já jim přeji, aby udělali co nejlepší výsledek.

Hráč utkání: Vojtěch Hruban