Překvapení se nekonalo, Kolín v sobotu podlehl Nymburku

16. prosinec 2018, 09:05

Kolín/Nymburk - Ve 14. kole basketbalové Kooperativy NBL zvítězil domácí tým ČEZ Basketball Nymburk nad mužstvem BC Geosan Kolín 107:79.

Body Nymburk: Vyoral Tomáš 19, Wright Bracey 18, Kříž Martin 12, Lawrence Eugene Elliot 12, Cosey Glenn 11, Bohačík Jaromír 9, Hruban Vojtěch 7, Myers Michael 7, Peterka Martin 7, Novotný Filip 3, Benda Petr 2, Davis Alex 0

Body Kolín: Thompson Alexander Jacob 27, Walton jr. Anthony Lamont 14, Číž Adam 13, Dlugoš Theodor 8, Machač David 7, Purifoy Preston Lamar 5, Kosík Lukáš 2, Šoula Jiří 2, Vacek Lukáš 1, Pajović Miloš 0

STŘELBA 3B. 27/14:16/4 STŘELBA 2B. 45/24:45/21 TH 27/17:33/25 doskoky 46:32 CHYBY 27:20 ROZHODČÍ Baloun Jan, Kapaňa Lukáš, Záruba Matěj KOMISAŘ Volejník Pavel POČET DIVÁKŮ 450

Pavel Beneš (kouč BC GEOSAN Kolín):Dvacet pět minut jsme odváděli to, na co jsme se připravovali. Musím své chlapce pochválit, protože těchto 25 minut jsme donutili hrát Nymburk na sto procent. Pak musel Walton nesmyslně do šatny a utkání se úplně zlomilo. Do té doby byl zápas o deset bodů, konec je o třicet. Posledních 15 minut bez čtyř hráčů základní sestavy, protože tři máme zraněné, jsme nemohli Nymburku vůbec konkurovat.“

Theodor Dlugoš (rozehrávač BC GEOSAN Kolín): „Nymburk nás přeskákal i přestřílel. Já bych viděl pozitivum v tom, že naši mladí hráči Vacek a Kosík se poprvé zapsali do listiny střelců, a už to teď budou mít lehčí.“

Oren Amiel (kouč ČEZ Basketball Nymburk):Kolín velice dobrý tým na útočné polovině. Věděli jsme, že Kolínu chybí někteří hráči, ale my se musíme starat hlavně sami o sebe. V utkání jsme si chtěli vyzkoušet některé věci, které potřebujeme v zápasech na evropské scéně. Jsem rád, že jsme zápas vyhráli, i když Kolín má kvalitní tým. Až se jim vrátí hráči po zranění, bude to určitě jiný zápas.“

Martin Kříž (power forward ČEZ Basketball Nymburk):Chtěli jsme do zápasu vlétnout na sto procent a vyzkoušet si některé prvky pro další utkání, což se nám docela povedlo. Kolín ale nakonec více než polovinu zápasu podával kvalitní výkon. Pak se už ukázala síla naší lavičky a zápas skončil o třicet bodů. My se teď musíme soustředit na poslední zápas v tomto roce v Aténách.“