Překvapení se nekonalo, Kutná Hora podlehla vedoucímu týmu tabulky

6. leden 2013, 16:22
(aktualizováno: 7. leden 2013, 17:13)

Kutná Hora - Basketbalisté Kutné Hory se v dalších dvou zápasech krajského přeboru představili doma: Po sobotní dramatické výhře nad Českým Brodem 83:76 v neděli přivítali lídra tabulky Poděbrady, který poprvé prohrál až v sobotu v Kolíně:

Kutná Hora - Poděbrady 69:89 (30:43)

I když domácí drželi se soupeřem krok, hosté přece jen lépe zakončovali své útočné akce a po prvních dvou čtvrtinách si vybudovali třináctibodový náskok. Po poločasové přestávce se chvíli zdálo, že by Kutná Hora mohla zápas ještě zdramatizovat: Třetí třetinu odstartoval trojkou Vavák a další tři body přidal Kocourek - 36:43. Jenže domácí více chybovali a tak Poděbradům umožnili rozhodující náskok, který si zkušení hosté pohlídali až do konce.

"Soupeř měl lepší střelbu a asi lépe plnil taktické pokyny," hledal rozdíly mezi mužstvy domácí kouč Petr Kratochvíl. "Poděbrady mají také vyrovnanější tým," připomněl a pokračoval: "My máme navíc další zraněné hráče - k dlouhodobě zraněnému Říhovskému se přidal po sobotním zápase s Českým Brodem Aufrecht. Na střídání jsme prakticky měli jen dva hráče."

Do druhé poloviny zápasu Kutnohorší nastoupili s chutí s výsledkem něco udělat. "Opět jsme se ale dopustili několika taktických chyb, ztratili jsme míče v útoku, nebo své šance neproměnili. Z protiútoku jsme naopak inkasovali, hosté mají střelbu dobrou," uzavřel Petr Kratochvíl.

Body a sestava K. Hory: Kocourek 25, Vavák 16, Málek 15, Prušinovský 9, M. Levý 4, D. Kratochvíl, S. Levý. Trenér Petr Kratochvíl. Body a sestava Poděbrad: Skořepa 23, Vašíček 21, Vurm 12, Pokorný 6, Kukačka 6, Poskavský 5, Roubíček 4, Krejčí 4, Fingr 4, Rón 4. Fauly: 16 - 18. TH: 7/6 - 19/6. Trojky: Vavák 2, Kocourek, Prušinovský - Skořepa, Roubíček. Rozhodčí: Šťavík - Křenek. Čtvrtiny: 16:23, 14:20, 22:28, 17:18.

K. Hora - Č. Brod 83:76 (34:22, 47:37, 66:58)

První čtvrtina sobotního utkání jasně patřila domácím. Ti však potom polevili, zranil se Kocourek, ale naštěstí se brzy vrátil do hry. Ve čtvrté čtvrtině diváci viděli "tradiční drama". "Stačily dvě minuty, ztráta koncentrace a soupeř se téměř dotáhl," upozornil Michal Vavák z kutnohorského celku. "Pak ale hosté neunesli výroky rozhodčích a prakticky přestal naschvál hrát. To bylo zhruba minutu a půl před koncem," uzavřel Michal Vavák.

Body Kutné Hory: Kocourek 27 (1), Aufrecht 16 (3), Vavák 14, Prušinovský 13 (1), Málek 12, M. Levý 1. Body Českého Brodu: D. Štastný 19, Čepička 18. TH 28/19 - 9/5. Fauly: 12 - 23. Trojky: 5 - 4. Rozhodčí Šťavík, Křenek.