První čtvrtfinále s Nymburkem Kolínu nevyšlo

10. duben 2018, 09:35

Nymburk/Kolín - ČEZ Basketball Nymburk - BC GEOSAN KOLÍN 122:68.

V pondělní podvečer se Medvědi představili na palubovce nymburských Lvů. Jednalo se o první zápas čtvrtfinálové série play-off. Kolínští přicestovali s touhou poprat se o co možná nejlepší výsledek.

Vstup do utkání vyšel oběma týmům. Domácí se do mírného vedení dostali až po 5. minutách hry. Od té chvíli však vzali osud utkání do svých rukou a útočnou smrští si brzy vybudovali dvouciferný náskok. Po prvním poločase byl stav 65:38 pro svěřence trenéra Amiela a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto.

Domácí i ve druhém poločase pokračovali v ofenzivní smršti. Za celé utkání zasadili Nymburští do kolínského koše celkem 18 tříbodových projektilů s famózní úspěšností 48% (38/18). Dále kralovali na doskoku, poměr 46-27 a hráli také kolektivněji, když zapsali celkem 22 asistencí.

Medvědi se tak v úterním utkání pokusí oklepat z dnešní studené sprchy a pokusí se přibrzdit ofenzivně laděný domácí tým.

Body Nymburk: Barac Boris 19, Hruban Vojtěch 17, Peterka Martin 17, Pumprla Pavel 14, Vyoral Tomáš 12, Bohačík Jaromír 10, Kolář Martin 10, Kříž Martin 9, Davis Alex 7, Lawrence Eugene Elliot 7, Berisha Dardan 0

Body Kolín: Šafarčík Petr 17, Skinner Lee Edward 14, Číž Adam 9, Machač David 9, Bakić Bojan 7, Vocetka Michal 5, Horák Ladislav 4, Dokoupil Petr 3, Bratčenkov Vojtěch 0, Harčár Pavel 0, Pajović Miloš 0, Zahradníček Filip 0

STŘELBA 3B. 38/18:23/5 STŘELBA 2B. 40/28:44/23 TH 17/12:9/7 doskoky 46:27 CHYBY 15:19 ROZHODČÍ Vyklický Robert, Salvetr Rudolf, Kučírek Martin KOMISAŘ Hlaváček Pavel POČET DIVÁKŮ 280