První kolo basketbalového play-off krajského přeboru 1:1

23. březen 2016, 06:16

Kutná Hora/Mělník - Dva zápasy prvního kola play-off basketbalistů odehrálo družstvo Sokola Kutná Hora se soupeřem BC Mělnik. V sobotu na domácí palubovce hráči Sokola zvítězili  a v neděli v Mělníce prohráli o 8 bodů, když ještě dvě minuty před koncem byl stav 75:73.

Kutná Hora - Mělník 85:74 (18:14, 39:30, 61:47)

Kutnohorští  bez Málka, Haviara zraněného Vaváka a Gotffrieda  odehráli utkání, ve kterém se v první čtvrtině ujali vedení o 4 body. Toto vedení postupně navyšovali  až na rozdíl 14 bodů. Bolestí zápasu bylo špatné procento úspěšnosti technických hodů. Sokol zvítězil a ujal se vedení v sérii 1:0.

Body K. Hory: Kocourek 28 (1), Růžička 17, Říhovský 16, Prušinovský 11 (1), Vokál 7, Aufrecht 6 (2). Body Mělníka: Rajnoch 21, Veselý 13... Trojky: 4/6. TH: 34/17 – 21/12. Fauly: 15/24.

Mělník - Kutná Hora 83:75 (27:20, 45:35, 64:56)

Silně oslabené družstvo Sokola Kutná Hora, proti sobotnímu zápasu ještě o Říhovského a Růžičku, bojovalo o 2 postupový bod na palubovce BC Mělník. Těžký zápas odehráli Sokolové v šesti hráčích. Přesto byl duel otevřený až do konce. V závěrečných minutách i vlivem únavy, se již nepodařilo dotáhnout zápas do vítězného konce. Stav série se tím vyrovnal 1:1.

Body K. Hory: Vokál 21,  Prušinovský 20 (2), Kocourek 18, Levý 8, Aufrecht 5 (1), D. Kratochvíl 3 (1). Body Mělníka: Onderka 22 (6), Rajnoch 16, Veselý 7... Trojky: 4/9. TH: 21/12 - 19/12. Fauly: 20/16.

Rozhodující zápas se odehraje v neděli 3. dubna 2016 v Kutné Hoře.