Sezonu 2019 - 2020 basketbalisté Sokola Kutná Hora uzavřeli dvěma porážkami

5. březen 2020, 06:36

Kutná Hora - O uplynulém víkendu sehráli Sokolové poslední zápasy basketbalové II. ligy mužů. Do zápasů nastoupili v oslabené sestavě, kdy z různých důvodů chybělo hned 5 hráčů základní rotace.

Sokol Kutná Hora - TJ AŠ Mladá Boleslav 63:107 (17:36, 31:61, 45:82)
V sobotu přijela v plné sestavě o udržení bojující Mladá Boleslav. Ta měla v sestavě hned 5 hráčů přes dva metry a to bylo od začátku zápasu znát. Domácí se sice snažili soupeři vzdorovat, ale již v první čtvrtině si hosté vytvořili téměř dvacetibodový náskok. Soupeř v průběhu utkání pohodlně střídal dvanáct hráčů proti sedmi Kunohorským a to se také projevilo na konečném skóre utkání.
Body K. Hora: Jonáček 18, Tejček 12, Prušinovský a Bašta po 9, Málek 8, Koudela 4, Koláčný 3, Aufrecht Body M. Boleslav: Dvořák 25 (7), Kejmar 25, Valc a Dvořák P. po 15... TH: 5/3 - 5/5. Fauly: 9 - 8. Trojky: 2 - 12.

Sokol Kutná Hora ­- BA LYNX Liberec 67:86 (26:21, 39:43, 53:72)
V neděli dorazil do Kutnohorské haly celek Liberce. Začátek vyšel domácím, kteří se dostali rychle do vedení a vyhráli tak první čtvrtinu o 5 bodů. Do poločasu se soupeři podařilo utkání otočit, ale rozdíl byl v poločase pouhé čtyři body. Zlom v utkání přinesla třetí čtvrtina, kdy hosté přitvrdili v obraně až za hranici pravidel což ale rozhodčí netrestali. To sebralo domácím zbytky sil a tak soupeř odskočil na rozdíl 20ti bodů. V poslední čtvrtině se na rozdílu ve skóre již nic nezměnilo a tak výhru mohl slavit tým Liberce.
Body K. Hora: Bašta 17 (1), Koláčný 15 (3), Tejček 12, Prušinovský 10, Jonáček 8, Málek 4, Koudela 2, Aufrecht. Body Liberec: Hojdar 25, Stibor 19 (1), Vejvar 8 (1), Šimůnek 7 (1)... TH: 15/9 - 12/6. Fauly: 16 - 15. Trojky: 4 - 5.

1. BK NAPOS Vysoká n. L. 22 17 5 1833:1502 39
2. TJ Sokol BK Chrudim 22 16 6 1895:1528 38
3. GBA Lions Jindřichův Hradec B 22 15 7 1862:1648 37
4. BC Benešov 22 15 7 1778:1646 37
5. BA LYNX Liberec 22 14 8 1758:1555 36
6. BVK Holice 22 13 9 1673:1607 35
7. TJ Tesla Pardubice 22 12 10 1737:1740 34
8. BK Brandýs nad Labem 22 10 12 1650:1759 32