Šňůra deseti zápasů bez vítězství je zapomenuta, Kolín si poradil s USK Praha

29. březen 2017, 22:00

Kolín - Šňůra deseti zápasů bez vítězství je zapomenuta. Basketbalisté Kolína po senzační výhře v Pardubicích získali skalp dalšího silného soupeře. V osmém kole nadstavbové části porazili na domácí palubovce USK Praha 87:82

Mám radost z této výhry. Doufám, že uděláme sérii dalších vítězství,“ řekl po utkání trenér Kolína Predrag Benáček

USK je velmi nepříjemný soupeř a hodně těžko se s ním hraje. Mají dobrou a silnou obranu. My jsme dnes na sílu dosáhli skoro 90 bodů, což mě těší. Je také velmi těžké hrát se soupeřem, který má dlouhodobou úspěšnost střelby za 2 body okolo 80%, to není opravdu běžné číslo. Dnes ale proměnil ze 40 střel pouze 25,“ podotkl Benáček, který se těší až se vrátí do sestavy zraněný Číž a Bakič se vrátí do formy. „Potom budeme opravdu konkurence schopný,“ zdůraznil.

Kolín ukázal velké odhodlání dnešní utkání vyhrát,“ konstatoval trenér USK Mirsad Alilović

Na druhé straně my jsme měli problém se sebou samými. Chovali jsme se jako děti. Ukazovali jsme na sebe čí je to chyba, kdo udělal chybu a co má dělat, ale nikdo se nezeptal sebe, co může udělat pro tým,“ zlobil se.

Všechno to bylo v obraně, kde jsme si nepomohli, nekomunikovali jsme. Dopustili jsme se 16 ztrát. Téměř všechny ztráty Kolín potrestal a dal z nich 17 bodů. To vše ukazuje, jak poslední dobou hrajeme a trénujeme,“ dodal trenér Pražanů.

Od začátku zápasu Kolín mírně ztrácel. V průběhu druhé čtvrtiny to bylo o sedm bodů. V této části ale přišla pro hosty komplikace. Klíčový muž jejich sestavy, Jaromír Bohačík, měl tři osobní chyby, proto ho trenér stáhl ze hry. Poločas ještě skončil lépe pro Pražany (37:43), těsně po změně stran ale přišel ze strany Kolína uragán. Za tři minuty zaznamenal deset bodů oproti USK a po delší době se dostal do vedení (47:45).

Madsen zanedlouho smečí vrátil Sovám vedení, ale před dalším klaksonem vedli opět domácí, a to o dva body.

Kolín na začátku čtvrté části odskočil do šestibodového trháku, v tu chvíli se ale na palubovku vrátil Bohačík a jeho spoluhráči jako by byli politi živou vodou. Po Marešově trojce vedli hosté 69:68.

Trenér Predrag Benáček si vzal oddechový čas. Od tohoto okamžiku se začala karta obracet. Do té doby střelecky zářící Skinnera a Kerra doplnil bojovník Horák. Především jeho dvě smeče přišly v důležitý okamžik, když se soupeř začal nadechovat. Po té druhé ukázal lavičce soupeře, že tady dnes prostě nevyhrají. A opravu nevyhráli.

Do prvního poločasu jsme vstoupili nekoncentrovaně, zejména z pohledu obrany. Útok jsme neměli tak špatný. Propustili jsme spoustu backdorů a z toho vyplynula poločasová prohra. V šatně jsme si řekli, jak máme zlepšit obranu a tak jsme také udělali. Donutili jsme udělat USK 17 ztrát, my jsme se naopak dopustili pouze tří ztrát. S tím se těžko prohrává,“ uvedl kolínský rozehrávač Lukáš Rovenský

Pevně doufám, že nám tato výhra pomůže a do play-off nás nabudí. Teď nás čekají dva zápasy s Opavou a Děčínem a věřím, že je proměníme ve výhry,“ dodal.

Zápas se nám nepovedl,“ posteskl si nejlepší střelec USK Lukáš Feštr

Sice jsme v útoku dali 82 bodů, což není špatné číslo, ale je velký problém dostat 87 bodů, takto prostě nemůžeme hrát, zejména s takovým týmem jako je Kolín a už vůbec ne na venkovní palubovce. Musíme si z toho vzít ponaučení, že nesmíme dělat takové chyby v obraně. My jsme udělali nějakou zbytečnou chybu a tak zkušený tým, jako je Kolín, ji vzápětí potrestal. To by se nám s blížícím se play-off nemělo stávat. Musíme si říci, kde byly chyby, vyhodnotit je. Pořádně trénovat a soustředit se na další zápasy nadstavby a hlavně na zápasy play-off, kde se bude rozhodovat, zda sezona byla či nebyla úspěšná,“ dodal autor 27 bodů.

Kolín si výhrou uchoval naději na páté místo. Další zápas hraje opět doma. V sobotu hostí netradičně od 18 hodin Opavu. Ta je o příčku před Kolínem.

Body Kolína: Skinner Lee Edward 22, Kerr Garret 20, Horák Ladislav 13, Hunt Jimmie 13, Vocetka Michal 10, Bakić Bojan 5, Dixon Chris 4, Bálek David 0, Harčár Pavel 0, Koláčný Lukáš 0, Machač David 0, Rovenský Lukáš 0

Body USK Praha: Feštr Lukáš 27, Mareš Michal 15, Bohačík Jaromír 12, Šafarčík Petr 9, Madsen Alexander 8, Primorac Mladen 6, Křivánek Jan 3, Grunt Pavel 2, Hájek Marek 0, Petružela Filip 0, Svoboda Vilém 0, Štěrba Jan 0