Střelecky exceloval Říhovský

9. listopad 2009, 11:34

Kutná Hora - Basketbalisté Sokola Kutná Hora sehráli o víkendu doma další dva zápasy krajského přeboru.

Kutná Hora - Český Brod 89:56 (48:35)

V utkání dvou sousedů v tabulce Kutnohorští zvítězili jednoznačně. Od začátku získali vedení, které s postupem času navyšovali. Do přestávky hosté drželi přijatelné skóre, ale ve druhé půli již nestačili fyzicky, což domácí využili a navýšili vedení až na konečný rozdíl 33 bodů. Českobrodským basketbalistům činila potíže vysunutá osobní obrana a výšková převaha kutnohorských hráčů. Střelecky exceloval Říhovský se 41 body.

Body K. Hory: Říhovský 41, Kocourek 21, Vavák 9, Aufrecht 8, Loužil 4, Málek 4, Buriánek 2. Body Č. Brodu: Chvojka 13, D. Šťastný 12, Kotýnek 12, Vágner 12 atd. TH: 17/13 - 23/11. Osobní chyby: 17/16. Trojky: 4 (Aufrecht 2, Kocourek, Vavák) - 1.

Kutná Hora - Pečky A 98:68 (45:28)

Kutnohorští basketbalisté si poradili jasným rozdílem s tvrdě hrajícím soupeřem. Od začátku utkání nebylo pochyb o vítězství domácího družstva. Oproti sobotnímu utkání nastoupili Sokolové s Gottfriedem a Pokorným, ale stále bez zraněného pivota Kořínka. Osobní obrana domácích platila na soupeře, který se nedokázal vvypracovat jasné střelecké pozice. Sokolové předvedli několik výborných akcí, zvláště rychlých protiútoků, proti kterým byl soupeř bezmocný. Trenér domácích Aleš Dorazil dal postupně příležitost všem hráčům.

Body K. Hory: Říhovský 35, Kocourek 24, Málek 8, Vavák 7, Loužil 7, Aufrecht 5, Gottfried 5, Pokorný 4, Císař 3. Body Peček: J. Jelínek 20, Bahník 9, Katrnožka 9, Jeřábek 8, Češpiva 8 atd. TH: 19/9 - 20/13. Osobní chyby: 20 - 20. Trojky: 5 (Aufrecht, Gottfried, Loužil, Málek, Vavák) - 5. Čtvrtiny: 21:18, 24:10, 25:25, 28:15.

Sestava Sokola Kutná Hora: Aufrecht, Buriánek (pouze v sobotu), Císař, Gottfried (pouze v neděli), Kocourek, Loužil, Málek, Pokorný ( v neděli), Prušinovský, Říhovský a Vavák. Trenér Aleš Dorazil. Rozhodčí: Laš (Kolín) a Strnad (Praha).