Trenér Benáček: Děčín vyhrál zaslouženě

23. leden 2017, 13:08

Kolín - Po domácí porážce od USK pomýšleli na napravení reputace. To se jim však nepodařilo. Basketbalisté Kolína v dalším kole NBL prohráli v Děčíně 71:80.

Děčín odehrál slušné utkání v útoku i obraně. My jsme vyrobili velký počet ztrát, to byla hlavní příčina naší porážky. Domácí vyhráli zaslouženě,“ přiznal trenér Kolína Predrag Benáček.

Utkání jsme odehráli tak, jak jsme si předsevzali. Chtěli jsme Kolínu doma vnutit naši hru. Tedy nešetřit krokem a praktikovat celoplošnou aktivitu,“ hodnotil utkání děčínský trenér Pavel Budínský.

Kolín držel s Děčínem krok ještě v první čtvrtině, ve druhé ale postupně začal ztrácet. Během chvíle zaostával o deset bodů. Domácí hráči tento náskok s mírnou odchylkou udrželi až do konce zápasu.

Kolín soupeři ale hodně pomohl. Vyrobil velké množství ztrát. V prvním poločase jich bylo čtrnáct!

„V prvním poločase jsme byli v útoku hodně alibističtí,“ postěžoval si Predrag Benáček.

„Soupeřovy ztráty nám hrály do karet,“ přiznal Budínský.

Kolín se v závěru snažil zápas zdramatizovat, zkušení hráči Děčína žádnou zápletku ale nedovolili.

„Snažili jsme se utkání zdramatizovat, ale vždy, když už jsme mohli být na dostřel, přišla naše další hloupá chyba. Závěr si Děčín zkušeně pohlídal a vlastně zaslouženě vyhrál,“ poznamenal kolínský basketbalista Adam Číž.

Bohužel si v poslední době komplikujeme zápasy tím, že nedáváme jasné podkošové situace. Mohli bychom být v lepší mentální a herní pohodě. A naopak soupeře dostat do skepse. I po změně stran jsme chtěli hrát aktivně. Hra se ale zpomalila, byla vidět na všech aktérech únava. Kolín se nevzdával, my hráli pasivně a nebo opět nedávali jasné koše. Museli jsme být obezřetní až do konce utkání. Ale výhru jsme si zasloužili. Vedli jsme 38 minut, byli jsme bojovní a vyvinuli větší úsilí,“ podotkl Pavel Budínský.

Hráčem utkání byl domácí pivot Pavel Houška, ten nasázel 23 bodů a byl také nejlepším střelcem zápasů. „Mě osobně potěšilo to, že jsme na hřišti dokázali praktikovat prvky, na které jsme se zaměřili. Týká se to hlavně naší zvýšené agresivity,“ zdůraznil zkušený Válečník.

Body Děčína: Houška Pavel 23, Vyoral Tomáš 12, Pomikálek Tomáš 10, Palyza Lukáš 9, Krakovič Jakub 8, Landa Robert 7, Šiška Ondřej 7, Bažant Lukáš 2, Kroutil Filip 2, Gavenda Tomáš 0, Jezbera Viktor 0, Ježek Šimon 0

Body Kolína: Skinner Lee Edward 19, Kerr Garret 17, Číž Adam 10, Vocetka Michal 10, Hunt Jimmie 5, Bakić Bojan 4, Horák Ladislav 4, Machač David 2, Dixon Chris 0, Harčár Pavel 0, Rovenský Lukáš 0, Udodenko Iaroslav 0