Utkání na palubovce Opavy Kolínu nevyšlo

3. prosinec 2017, 09:35

Kolín/Opava - Náš tým zavítal po reprezentační pauze na palubovku Opavy, které před zápasem patřila 1. příčka v neúplné tabulce Kooperativa NBL. Kolín v tomto zápase prohrál 91:70.

Kolínským hráčům nevyšel začátek utkání dle představ. Opava se brzy dostala do dvouciferného vedení, které udržovala až do závěru 2. čtvrtiny, kdy se náš tým díky dvěma přesným tříbodovým trefám Bratčenkova a Šafarčíka přiblížil na 5 bodů. Poslední slovo si na konci 1. poločasu vzal Pajović a svým košem v poslední sekundě přiblížil náš tým na rozdíl pouhých 3 bodů.

Vstup do 3. čtvrtiny byl však opět z pohledu našeho týmu nevydařený. Opava trestala každou chybu kolínských Medvědů a díky několika úspěšným střelám za tři body a také několika jednoduchým zakončení se dostala do vedení o 20 bodů. Poté se zápas už jen dohrával.

Petr Czudek (kouč BK Opava):Měli jsme velmi dobré vstupy do obou poločasů. Ve druhé čtvrtině jsme ale dovolili soupeři stáhnout náskok na tři body, zejména chybami v bránění střelby z větších vzdáleností. Naštěstí ve druhé půli Kolín přestal trefovat, my jsme dominovali na doskoku a bylo rozhodnuto.“

Rostislav Dragoun (rozehrávač BK Opava):Jsem rád, že jsme se dokázali po reprezentační pauze zkoncentrovat a dobře hrající Kolín porazit. V druhé čtvrtině jsme si situaci mírně zkomplikovali nepozorností v obraně, ale ve zbytku utkání jsme byli lepším týmem."

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín):Týden jsme se připravovali na Opavu, ale ta nám dnes vcelku nic nedovolila. Na domácích je znát, že hráči jsou spolu delší dobu, vzájemně si vyhovějí, a když začnou trefovat trojky, tak je se soupeřem zle.“

Petr Dokoupil (křídlo BC GEOSAN Kolín):Opava je v současnosti nejlépe sehraným týmem v lize. Je to mašina, která když se rozjede, tak válcuje soupeře. Dnes se rozjela ve druhém poločase a nedala nám šanci.“

Body Opava: Jurečka Luděk 19, Klečka Radim 17, Gniadek Martin 14, Bujnoch Václav 11, Dragoun Rostislav 11, Kvapil Miroslav 9, Šiřina Jakub 6, Kouřil Radovan 4, Bukovjan Lukáš 0, Slavík Jakub 0, Štěpánek Jiří 0

Body Kolín: Skinner Lee Edward 18, Šafarčík Petr 16, Pajović Miloš 11, Bratčenkov Vojtěch 9, Machač David 6, Číž Adam 5, Dokoupil Petr 5, Bakić Bojan 0, Bálek David 0, Harčár Pavel 0, Vocetka Michal 0

STŘELBA 3B. 25/10:21/8 STŘELBA 2B. 42/21:37/16 TH 20/19:18/14 doskoky 42:30 CHYBY 15:18 ROZHODČÍ Baloun Jan, Kurz Vlastimil, Holubek Tomáš, KOMISAŘ Paulík Robert POČET DIVÁKŮ 820.