V polabském derby jednoznačně kraloval Nymburk

25. leden 2019, 08:15

Kolín/Nymburk - V polabském derby v rámci 14. kola Kooperativa NBL se Medvědi představili na půdě nymburských Lvů. Tým trenéra Beneše v utkání postrádal hned čtveřici zraněných hráčů Šafarčíka, Bratčenkova, Vocetku a Mertu. Nastoupit bylo připraveno deset hráčů.

ČEZ Basketball Nymburk - BC GEOSAN Kolín 107:79

V začátku utkání se v nymburském Sportcentru odehrávala vyrovnaná bitva. Domácí celek odskočil na výraznější bodový rozdíl až díky nepříjemné celoplošné obraně, kterou si  "zkoušel" na další zápasí v Champions league. Po dvaceti minutách tak Lvi vedli o 10 bodů 49:39.

Druhý poločas výrazně ovlivnilo vyloučení kolínského rozehrávače Waltona, který musel opustit hřiště po 25 minutách a zbytek zápasu se tak odehrál bez něj. Medvědi i přes to dál předváděli sympatický výkon, který v koncovce korunovaly první body benjamínků Vacka a Kosíka. I přes porážku o 28 bodů si kolínský tým zaslouží za předvedený výkon velký kredit.

Body Nymburk: Vyoral Tomáš 19, Wright Bracey 18, Kříž Martin 12, Lawrence Eugene Elliot 12, Cosey Glenn 11, Bohačík Jaromír 9, Hruban Vojtěch 7, Myers Michael 7, Peterka Martin 7, Novotný Filip 3, Benda Petr 2, Davis Alex 0

Body Kolín: Thompson Alexander Jacob 27, Walton jr. Anthony Lamont 14, Číž Adam 13, Dlugoš Theodor 8, Machač David 7, Purifoy Preston Lamar 5, Kosík Lukáš 2, Šoula Jiří 2, Vacek Lukáš 1, Pajović Miloš 0

STŘELBA 3B. 27/14:16/4 STŘELBA 2B. 45/24:45/21 TH 27/17:33/25 doskoky 46:32 CHYBY 27:20 ROZHODČÍ Baloun Jan, Kapaňa Lukáš, Záruba Matěj KOMISAŘ Volejník Pavel POČET DIVÁKŮ 450.

Pavel Beneš (kouč BC GEOSAN Kolín):Dvacet pět minut jsme odváděli to, na co jsme se připravovali. Musím své chlapce pochválit, protože těchto 25 minut jsme donutili hrát Nymburk na sto procent. Pak musel Walton nesmyslně do šatny a utkání se úplně zlomilo. Do té doby byl zápas o deset bodů, konec je o třicet. Posledních 15 minut bez čtyř hráčů základní sestavy, protože tři máme zraněné, jsme nemohli Nymburku vůbec konkurovat.“

Theodor Dlugoš (rozehrávač BC GEOSAN Kolín): Nymburk nás přeskákal i přestřílel. Já bych viděl pozitivum v tom, že naši mladí hráči Vacek a Kosík se poprvé zapsali do listiny střelců, a už to teď budou mít lehčí.“

Oren Amiel (kouč ČEZ Basketball Nymburk):Kolín velice dobrý tým na útočné polovině. Věděli jsme, že Kolínu chybí někteří hráči, ale my se musíme starat hlavně sami o sebe. V utkání jsme si chtěli vyzkoušet některé věci, které potřebujeme v zápasech na evropské scéně. Jsem rád, že jsme zápas vyhráli, i když Kolín má kvalitní tým. Až se jim vrátí hráči po zranění, bude to určitě jiný zápas.“

Martin Kříž (power forward ČEZ Basketball Nymburk):Chtěli jsme do zápasu vlétnout na sto procent a vyzkoušet si některé prvky pro další utkání, což se nám docela povedlo. Kolín ale nakonec více než polovinu zápasu podával kvalitní výkon. Pak se už ukázala síla naší lavičky a zápas skončil o třicet bodů. My se teď musíme soustředit na poslední zápas v tomto roce v Aténách.“