V polabském derby se v Pardubicích radovali basketbalisté Kolína

26. březen 2017, 18:30

Pardubice/Kolín - Jejich pozice nebyla snadná. Deset zápasů v řadě prohráli, navíc zajížděli k soupeři, který v letošním ročníku NBL doma neprohrál. Ale i tak basketbalisté Kolína postavili všechny předzápasové prognózy na hlavu. V sedmém kole nadstavbové části vyhráli v Pardubicích 78:75.

Podařilo se nám zastavit pardubický protiútok a řekněme, že na konci jsme měli víc štěstí,“ uvedl kolínský pivot Pavel Harčár.

Polabské derby bylo po celý průběh vyrovnané. Ani jeden tým nevedl dvouciferným rozdílem. Domácí nejvíce odskočili do trháku v patnácté minutě, kdy vedli o osm bodů (34:26), Kolín byl vpředu nejvíce na konci třetí čtvrtiny, kdy se dostal do pětibodového vedení (50:55).

Tento rozdíl byl ještě minutu a půl před koncem. Domácí sice následně snížili, vyrovnat se jim ale už nepodařilo.

„Chtěl bych zdůraznit, že jsme sice nesplnili první úkol – eliminovat útočný doskok Pardubic, ale na druhou stranu konečně bylo na naší straně štěstí, které jsme už potřebovali. Měli jsme šňůru deseti porážek v řadě a snad jsme si ho zasloužili,“ podotkl Pavel Harčár.

Hlavní důvod naší porážky je, že jsme se nedokázali dostat do naší rychlé hry. Nemyslím si, že to bylo až tak dobrou obranou Kolína, ale hlavně tím, že trefovali své střely a my jsme neměli co doskakovat a jak se dostat do rychlého protiútoku. Tím nás ze začátku dost zabrzdili a my jsme se do té naší rychlé hry nedokázali dostat. Je to naše první domácí porážka a mrzí nás o to víc, že jsme hráli pod naše možnosti,“ konstatoval pivot Pardubic Ondřej Kohout.

Medvědi jsou prvním, kdo zastavil vítězné domácí tažení Beksy.

Máme z vítězství v Pardubicích radost. Už dlouho jsme tady nevyhráli, vlastně obecně jsme už dlouho nevyhráli,“ řekl s úsměvem trenér Kolína Predrag Benáček.

Dneska jsme to zlomili a všichni máme opravdu radost. Nebylo to vůbec jednoduché, hráli jsme bez Bakiče a prakticky bez Ládi Horáka, proto je naše vítězství ještě cennější. Soustředili jsme se hlavně na tři věci: první byl útočný doskok soupeře, což jsme nedokázali – Pardubice měly 17 útočných doskoků. Pak jsme chtěli ubránit rychlý protiútok domácích a myslím, že to jsme splnili, nedostávali jsme tolik lehkých bodů buď po ztracených míčích, nebo po dobré obraně Pardubic. Dále jsme se soustředili hlavně na Walla, protože kdykoliv jsme prohráli s Pardubicemi, on byl jedním z nejlepších hráčů, dával nám hodně bodů. Dneska Lee Skinner odvedl obrovskou práci v obraně Walla, který nedal za první poločas ani bod a nechytl se ani ve druhém poločase. Když se k tomu přidalo, že svůj nejlepší zápas neodehrál ani Pandula, který vždycky Kolín zlobí, ať hraje za kterýkoliv tým, tak se nám otevřela obrovská šance, abychom vyhráli. My jsme toho využili a na konci šťastně zvítězili. Pardubice měly poslední střelu a nedaly, ale já osobně si myslím, že jsme si trochu štěstí zasloužili,“ dodal Benáček.

Hlavními tahouny kolínského vítězství byli Lee Skinner, který zaznamenal 18 bodů a 10 doskoků. Výborně mu sekundoval Garret Kerr, autor 15 bodů a 10 doskoků.

„Gratuluji Kolínu k vítězství. Myslím si, že si dnes zasloužil vyhrát, protože hrál lépe než my,“ přiznal trenér Pardubic Levell Sanders.

Hráči Kolína dělali všechno, co potřebovali udělat. Zastavili naše skórování z rychlých protiútoků a útočný doskok. Snažil jsem se apelovat na tým, abychom se rychleji rozbíhali a skórovali častěji z protiútoků, ale to se nepodařilo, Kolín velice dobře zpomaloval hru. Také měnili obranu a nám se moc nedařilo to číst. Častokrát jsme měnili to, co budeme hrát a trošku to dělalo náš útok statickým. Jedna z hlavních věcí ale opravdu bylo to, že se nám nedařilo skórovat tolik bodů z protiútoků, rozhodně ne tolik, na kolik jsme doma zvyklí, a také jsme netrefovali spoustu otevřených střel. Většinou v domácích zápasech dáváme více než 80 bodů, často se dostáváme přes 90, ale tahle útočná produkce nám dnes chyběla. Hosté říkali, že měli štěstí, ale já si nemyslím, že měli štěstí, prostě hráli dost dobře na to, aby nás porazili,“ uznal Sanders.

Body: Burnett 24, Švrdlík 13, Kohout 11, Škranc 9, Autrey 7), Pandula 5, Wall 4, Nečas 2 – Skinner 18, Kerr 15, Hunt 12, Vocetka 11, Dixon 9, Machač 6, Číž 5, Horák 2. Střelba za 2 body: 51/22:40/20. TH: 10/7:20/17. Čtvrtiny: 24:20, 16:22, 20:16, 15:20. Diváků: 1190. Hráč utkání: Lee Skinner (Kolín).