Ve druhém derby s rezervou Kolína rozhodla zlepšená obrana Kutné Hory ve druhé půli

19. prosinec 2019, 07:45

Kutná Hora/Kolín - Poslední hrací víkend II. ligy v letošním roce byl pro basketbalisty Kutné Hory ve znamení dvou zápasů proti Kolínské rezervě. Obě utkání byla plná osobních soubojů a bohužel také zranění.

Kutná Hora - Kolín B 58:78 (21:23, 33:42, 57:58)

Do sobotního zápasu již nastoupila nová posila Kutnohorských Martin Jonáček, který hraje na pozici pivota. Úvod zápasu domácím nevyšel a brzo prohrávali 11:1. Díky zlepšené obraně ale domácí náskok soupeře stáhli a poločas skončil rozdílem devíti bodů pro Kolín. Ve třetí části byl chvíli rozdíl ve skóre pouhé dva body ovšem závěr třetí a začátek poslední čtvrtiny domácím vůbec nevyšel a Kolín šňůrou 16ti bodů v řadě rozhodl o svém vítězství. Ve spíše bojovném utkání plném osobních soubojů se zranili celkem čtyři hráči a tak do nedělní odvety šly oba týmy oslabeny.
Body K. Hory: Němeček 17 (1), Kocourek a Bašta 8, Koláčný 7 (1), Růžička 6, Prušinovský a Jonáček 5, Koudela 2, Málek, Aufrecht. Body Kolína: Zahradníček 24 (4), Bálek 14, Mikšovský 9 (3), Adamec, Matějka a J. Lapáček 8 atd. TH: 21/12 - 15/10. Fauly: 15 - 19. Trojky: 2 - 9.

Kolín B - Kutná Hora 48:58 (22:12, 32:24, 40:40)

V odvetě chtěli hosté napravit nepovedené sobotní utkání a to se jim zásluhou výborného druhého poločasu podařilo. V neděli doplnil kádr Sokolů další nový hráč na pozici pivota Tomáš Tejček. V začátku utkání se Kolín dostal do mírného vedení, které si držel až do konce poločasu. Do druhé půle nastoupili hosté s chutí utkání otočit. Velice dobře bránili klíčové hráče domácích a nutili soupeře do těžkých střel. Výsledkem bylo pouze 16 obdržených bodů za celý druhý poločas! Hosty táhl bodově Růžička, ale pochvalu zaslouží celé mužstvo za bojovnost a nasazení v celém utkání. Snad se tímto vítězstvím Sokol odrazí k lepším výsledkům v druhé polovině sezony.
Body Kolína: Bálek 12, Matějka 11, Mikšovský 8, Adamec 5 (1), Zahradníček 3 (1), Havlík 2 atd. Body K. Hory: Růžička 13 (2), Veselý 9 (1), Kocourek 8, Tejček 7, Bašta 6, Málek 5, Němeček 4, Prušinovský a Koudela 3, Jonáček, Aufrecht. TH: 10/6 - 14/10. Fauly: 20 - 21. Trojky: 2 - 4.