Videopozvánka: Na palubovku Kolína ve středu zavítá Ústí nad Labem

Kolín BC GEOSAN KOLÍN – SLUNETA ÚSTÍ N. L.

Den: Středa 16. 3. 2016 od 17:45 hod
Místo: Hala SOU Spojů Kolín
Komisař: Pavel Hlaváček

Jestliže proti Jindřichovu Hradci zlomili kolínští basketbalisté teprve nedávno sérii tří letošních porážek a poprvé v sezoně soupeře z chvostu tabulky porazili, proti Ústí nad Labem by šňůru výsledků naopak rádi prodloužili. Nad Slunetou v probíhajícím ročníku Kooperativa NBL vyhráli Medvědi všechny tři dosavadní zápasy. Čtvrtý korálek se pokusí navléknout ve 39. kole, v hale Spojů se hraje ve středu od 17.45 hodin.

Kolín je po víkendu poměrně pevně ukotven na šesté příčce, Ústí zůstává desáté, ale občerstvilo své naděje do play-off, na které nyní ztrácí dvě výhry. K tomu vlastní bonus lepší bilance vzájemných zápasů se Svitavami i Ostravou, čili osmým a devátým celkem. Ale také vyhlíží poměrně těžký los posledních pěti zápasů.

Pandy si v předchozím dějství poradily v důležité bitvě se svitavskými Tury a doma jim nadělily 86:68. Rozehrávač Michal Čarnecký přitom deklaroval, proč dostal od fanoušků napříč soutěží při hlasování nejvíce nominačních bodů pro Utkání hvězd NBL. Proti Svitavách doručil jedinečných devatenáct asistencí, z čehož nejvíce těžil dvaadvacetibodový střelec Pecka. Ještě na začátku čtvrté peridy činil náskok Slunety jen tři body, pak se ale rychle rozrostl a soupeře definitivně odrazil.

Famozní koncovku předvedl o víkendu i Kolín. Byla to jízda, která si zaslouží hromadu superlativů. Geosan v Ostravě vyhrál poslední čtvrtinu drtivě 36:19 a díky tomu i celá zápas 92:87. Ještě sedm minut před koncem střežila Ostrava poklidný náskok 79:64. Jenže neustřežila, protože pokud někdo umí velkolepé obraty, pak jsou to Medvědi. Kouč Benáček opět zvedl sílu z lavičky, hráči mimo zahajovací sestavu přispěli k úspěchu přívalem 54 bodů. Nejlepšími střelci byli Bakič (25), McEachin (20) a Skinner (16). Hráčem utkání byl zvolen Michal Vocetka. Pro Geosan to byla osmá výhra z posledních deseti zápasů. Při pohledu na rozhárané výsledky favoritů (kromě Nymburka, který v lize stále hraje minimálně), je nyní Kolín jednoznačně celkem s nejstabilnější fazonou v NBL.

NÁZORY PŘED UTKÁNÍM
Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín) : „V poslední době se nám daří těžit z vyrovnanosti kádru, máme deset kvalitních hráčů, z nichž každý může být pro soupeře hrozbou. Může nám to pomoci i proti Ústí, které se stále upíná k vidině postupu do play-off, takže nám jistě nedá nic zadarmo. Máme dobrou formu a před domácím publikem jí určitě budeme chtít potvrdit. Věřím ve vítězství.“

ABSENCE HRÁČŮ BC GEOSAN KOLÍN:
Lukáš Rovenský – Je po plastice předního zkříženého vazu. V pořádku by mě být do srpna 2016 a bude tak moct nastoupit do přípravy na sezonu 2016/17.

ZAJÍMAVOSTI UTKÁNÍ
Lego soutěž pro děti
O přestávce mezi 1. a 2. čtvrtinou budou vylosovány 3 děti. V poločase dvě dostanou malou stavebnici LEGO a jeden výherce získá hlavní cenu – velkou stavebnici LEGO. Soutěžní kupóny budou vydávány u vstupu do haly.

Divácká soutěž o mobilní telefon LENOVO A328
Roztleskávačky vhodí mezi diváky 3 míčky. Všichni držitelé míčků získají dvě vstupenky na Mistrovství ČR v cyklokrosu. Dva držitelé míčků vyhrají PIZZU, majitel zvlášť označeného míčku bude hrát o mobilní telefon LENOVO A328, který získá, když za 45 sekund vstřelí 2 koše z půlkruhu, 2 trestné hody a 1 koš z tříbodové vzdálenosti.