Z domácí premiéry basketbalisté Sokola Kutná Hora vytěžili jedno vítězství

23. říjen 2019, 06:35

Kutná Hora - Basketbalisté Sokola odehráli o víkendu svá první domácí utkání letošní sezony ve II. lize. V sobotu přivítali favorita soutěže Benešov, kterému podlehli až v samém závěru utkání. V neděli přijela rezerva Jindřichova Hradce a utkání nabídlo drama až do konce:

Sokol Kutná Hora ­- BC Benešov 64:74 (15:17, 38:36, 54:53)
Sobotní utkání nabídlo dramatický průběh, ve kterém se oba týmy střídaly ve vedení. Náskok obou týmů nebyl větší než 5 bodů. V poločase vedli domácí pouze o dva body 38:36. Zlom v utkání nastal na začátku poslední čtvrtiny, kdy hosté šnůrou 10ti bodů otočily skoré na svou stranu. Toto vedení si již i přes závěrečný nápor domácích udrželi.
Body K. Hory: Kocourek 16, Němeček 14 (1), Veselý 13 (2), Vokál 6, Málek 5(1), Prušinovský 3(1), Růžička  3,  Koudela a Koláčný po 2. Body Benešov: Kratochvíl 23 (4), Tažký 12, Proskovec 11 (1), Malý 10 (2), Kukura 8. TH: 29/11 - 20/8. Fauly: 19/25. Trojky 5:12.

Sokol Kutná Hora ­- GBA Lions Jindřichův Hradec B 81:78 (18:10, 41:32, 60:49)
V neděli se domácí střetli s rezervou Jindřichova Hradce, která se v létě spojila s pražskou GBA Academy. Zcela nový tým hostí přijel do Kutné Hory s mladou sestavou doplněnou o hráče z první ligy. Domácí se od začátku utkání dostali do vedení, které pomalu narostlo až na 19 bodů. Hosté se však nevzdali a zejména dobrá střelba z dálky je vrátila do zápasu. V poslední čtvrtině hosté skóre vyrovnali a bojovalo se o každý bod. V poslední minutě utkání za stavu 78:78 po efektní akci domácích zasmečoval Kocourek a tím poslal domácí do těsného vedení, které již

Sokolové udrželi. Po velkém boji tak mohli domácí slavit první výhru v sezoně.
Body K. Hory: Němeček 34 (3), Kocourek 23, Vokál, Koudela a Koláčný po 5, Málek 3, Prušinovský, Růžička a Veselý po 2. Body GBA: Grinaert 18 (3), Atanasons 17 (3), Fučík 15 (1), Manas 13 (2), Lašmč 9 (1).