Z palubovky Ostravy Kolín body nepřivezl

22. říjen 2017, 12:23

Kolín/Ostrava  - V 5. kole Kooperativa NBL se naši hráči představili v sobotu 21. září na ostravské palubovce. Do utkání šli s cílem získat do tabulky dva body, ale to se nepodařilo, Ostrava vyhrála 85:78.

První poločas vypadal z našeho pohledu velmi dobře, rychle jsme si vybudovali dvouciferný náskok a udrželi jsme ho téměř až do poločasu. Do šaten se šlo za stavu 48:39.

Ve 3. čtvrtině se Ostrava vrátila do zápasu díky několika našim hloupým chybám. Ještě na začátku poslední desetiminutovky ztráceli domácí tři body. Závěrečnou část utkání ale ovládli a vyhráli ji desetibodovým rozdílem. Náš tým měl velké problémy s fauly a doplatil na úzkou hráčskou rotaci. Utkání  pro pět osobních chyb nedohráli Číž, Machač a Pajović.

Dušan Medvecký (trenér NH Ostrava):My jsme se připravovali na Kolín velice pečlivě, ale přesto jsme hráče, které jsme nechtěli nechat najíždět a střílet, nechali a naši podkošoví hráči se nechali lehce obehrát.  Byla tam špatná komunikace, špatný pohyb v obraně. Ve druhém poločase jsme obranu zpřesnili, pokusili se Kolín dotáhnout a to se povedlo. Dnes jsme šli více za vítězstvím, měli jsme více doskoků a asistencí. Pro nás je to obrovsky důležitá výhra. Gratulace klukům k vítězství.“

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín):  „V prvé řadě bych chtěl pogratulovat domácím k výhře, která se nerodila lehce. Mně se to hodnotí těžce, jelikož jsme byli po celou dobu vyrovnaným soupeřem, ale nakonec  to pro nás dobře nedopadlo.  I kvůli několika faktorům. Tím prvním byl ten, že domácí chtěli to vítězství v poslední čtvrtině více než my. Druhým je 14 útočných doskoků domácích a posledním je ten, se kterým se potýkáme ve všech 5 odehraných zápasech venku, a to je naše lavička. Po vystřídání máme problém, že se kluci nechytnou, nevěří si, nedělají ty věci, co mají naučené a při naší úzké rotaci jsme nakonec doplatili i na úbytek sil. Gratuluji domácím, po zásluze vyhráli.“

Body Ostrava: Woods Russell 23, Stanojevič Milan 18, Blagojevič Milič 11, Shoutvin Anton 9, Bohačík Petr 8, Klímek Daniel 8, Stojačič Strahinja 6, Medvecký Michael 2

Body Kolín: Šafarčík Petr 19, Bakić Bojan 17, Pajović Miloš 15, Skinner Lee Edward 14, Číž Adam 7, Dokoupil Petr 4, Machač David 2, Horák Ladislav 0, Rovenský Lukáš 0, Vocetka Michal 0

STŘELBA 3B. 21/5:21/5 STŘELBA 2B. 48/25:37/21 TH 29/20:27/21 doskoky 43:36 CHYBY 24:27 ROZHODČÍ Baloun Jan, Jeřáb Jan, Záruba Matěj KOMISAŘ Macela Miroslav POČET DIVÁKŮ 720.