Unikom

Z play-off vypadali až po tuhém boji

18. duben 2010, 19:58

Benešov - Basketbalisté Sokola Kutná Hora se vypravili ke třetímu, rozhodujícímu utkání semifinále play-off krajského přeboru do Benešova. Zápas skončil po vyrovnaném boji šťastným vítězstvím domácích:

Benešov B - K. Hora 67:62 (33:34)

Začátek utkání patřil Kutnohorským, kteří získali vedení 2:8. Domácí do konce prvé čtvrtiny snížili na rozdíl jediného bodu - 15:16. Hosté v úvodu druhé čtvrtiny svůj náskok opět zvýšili zásluhou Kocourka na rozdíl devíti bodů 17:26. Poté domácí Proskove - pendlující hráč z prvoligového áčka - stav vyrovnal. Do konce poločasu Kutná Hora získala jednobodové vedení.

Ve třetí čtvrtině se hostům nedařilo střelecky a Benešovští získali desetibodový náskok. Basketbalisté Sokola se nevzdali a padesát vteřin před koncem utkání korigovali na rozdíl jediného bodu 63:62. Benešovský Vorel střelou ze střední vzdálenosti upravil 65:62. V posledních vteřinách hosté mohli ještě stav vyrovnat, ale ztrátou míče nabídli vítězství domácímu družstvu. Domácí tímto vítězstvím si zajistili účast ve finále a případný postup do druhé ligy.

Body Benešova B: Březina 14, Novák 12, Kratochvíl 7, Vorel 7 atd. Body a sestava K. Hory: Vavák 19, Kocourek 16, Málek 12, Kořínek 7, Aufrecht 5, Prušinovský 2, Dastych 1, Konečný, Loužil. Trenér Aleš Dorazil. TH: 29/14 - 36/26. Fauly: 32 - 26. Trojky: 3/6 (Kocourek 2, Vavák 2, Aufrecht, Málek). Čtvrtiny: 15:16, 18:18, 22:11, 12:17. Rozhodčí: Sušer a Treml (z Prahy).