Zápasy v Pardubicích a Chrudimi kutnohorským Sokolům body nepřinesly

20. únor 2020, 07:23

Kutná Hora - O uplynulém víkendu sehráli Sokolové další zápasy basketbalové II. ligy mužů. Z palubovek soupeřů bohužel žádné body nepřivezli:

Tesla Pardubice - Sokol Kutná Hora 94:75 (15:23, 33:35, 73:46)
V sobotu Sokol přijel s nadějí na výhru do Pardubic. Začátek zápasu hostům vyšel na výbornou a hned první čtvrtinu vyhrál o 8 bodů. Do poločasu se Tesle podařilo náskok snížit na dva body a tak se šlo do druhé půle za téměř vyrovnaného stavu. Ve třetí čtvrtině se ale rozstřílel domácí Lachman, který jen ve 3. čtvrtině zaznamenal 23 bodů z toho 7 trojek! Tím prakticky rozhodl o osudu zápasu a nic na tom nezměnila ani poslední část utkání kterou Kutnohorští vyhráli o 8 bodů.
Body Pardubice: Lachman 36 (10!), Němec 19 (1), Srník 18 (2), Knol 9,... Body KH: Bašta 20 (2), Kocourek 15, Tejček a Veselý po 12, Jonáček 8, Málek 2, Prušinovský 1, Aufrecht. TH: 15/12 - 14/10. Fauly: 24 - 18. Trojky: 15 - 4.

TJ Sokol BK Chrudim - Sokol Kutná Hora (23:27, 38:44, 62:62)
Zápas proti první Chrudimi měl podobný průběh jako ten sobotní. Po vyrovnané první čtvrtině soupeř ukázal proč je první v tabulce. Každou chybu v obraně potrestal trojkou, kterých jen za druhou čtvrtinu dal 9! Domácí si tak vybudovali poločasový dvacetibodový náskok, který zkušeně udržovali až do závěru utkání. Tyto zápasy byly v letošní sezoně poslední pro Kocourka s Veselým. Oba odešli na zbytek sezony pomoci prvoligovým Košířím v boji o záchranu v první lize.
Body Chrudim: Teplý 29 (6), Soudek 16 (4), Bubeník 10, Hanus 10 (1),... Body KH: Bašta 23 (4), Tejček 16, Kocourek 13, Málek 7 (1), Prušinovský, Koláčný a Veselý po 4, Aufrecht 3 (1), Koudela 1. TH: 21/15 - 18/10. Fauly: 19 - 16. Trojky: 9 - 7.

1. TJ Sokol BK Chrudim 20 15 5 1749:1375 35
2. BK NAPOS Vysoká n. L. 20 15 5 1644:1369 35
3. GBA Lions Jindřichův Hradec B 20 13 7 1656:1456 33
4. BC Benešov 20 13 7 1607:1503 33
5. BVK Holice 20 13 7 1529:1449 33
6. BA LYNX Liberec 20 12 8 1577:1444 32
7. TJ Tesla Pardubice 20 11 9 1592:1560 31
8. BK Brandýs nad Labem 20 10 10 1496:1579 30