Áčko FBC Kutná Hora zahájilo mistrovský program roku 2019 úspěšně

8. leden 2019, 07:40

Kutná Hora - Mužskému áčku florbalového oddílu FBC Kutná Hora se v letošní sezóně moc nedaří, předvádí neustálené výkony. Zápasy ve sportovní hale Klimeška dokáže ale vždy velmi slušně naplnit. Průměr návštěvnosti 92 diváků na zápas hovoří jasnou řečí. I první víkend v novém roce tomu nebylo jinak a do nové sportovní haly v Kutné Hoře si našlo cestu několik desítek skvělých fanoušků.

FBC Kutná Hora x OLYMP FLORBAL 8:3 (3:0, 4:1, 1:2)
Branky K. Hory: 12. Schwarz J., 13. Martínek (Schwarz J.), 14. Vojtěch (Petrásek), 24. Popek (Rejna), 26. Zelený (Dus), 36. Dus (Petrásek), 37. Vokřál, 59. Petrásek (Zelený).
Vyloučení: 3/3, bez využití. Střely na branku: 28:20, diváci: 177.
Sestava Kutné Hory: Bochníček B. (Dlouhý) - Rejna, Vojtěch, Zelený, Dus, Petrásek, Popek, Tvrdík, Schwarz J., Vokřál, Martínek, Chalupa, Schwarz O., Staňo, Listík.

Kutná Hora předvedla kompaktní výkon a zaslouženě vyhrála. Kutnou Horu zdobila velmi slušná produktivita a obětavá defenzivní hra. Vysoké vítězství sledovala ve sportovní hale Klimeška parádní návštěva, do hlediště si našlo cestu 177 diváků.

FBC Kutná Hora x SK Florbal Benešov 3:4 pp (1:1, 2:0, 0:2 - 0:1)
Branky K. Hory: 12. Rejna (Vojtěch), 27. Tvrdík (Schwarz J.), 36. Schwarz J. (Martínek).
Vyloučení: 4:1, využití: 1:2. Střely na branku: 29:26. Diváci: 93.
Sestava Kutné Hory: Dlouhý (Bochníček B.) - Rejna, Vojtěch, Zelený, Dus, Petrásek, Popek, Tvrdík, Schwarz J., Vokřál, Martínek, Chalupa, Schwarz O., Hampl, Listík.

Nedělní utkání oproti tomu sobotnímu mělo být už z tabulkového rozdílu a především posledního nelichotivého výsledku pro KH o poznání větším oříškem. Tato teze však přestala platit hned poté, co byla pronesena. Odhodlání kutnohorských havířů bylo znát již v šatně. Značně opotřebované svalstvo se snažil POZITIVNĚ rozpohybovat “sedlácký synek” (citováno - Martin Němec, 6.1.2019; 16:48 - pozn. redakce) Pepča Chalupa. Výsledkem byla nebojácná a především precizní hra do obrany domácího celku, podpořená po celé utkání skvěle chytajícím Jardou “Jerry” Dlouhým. Síla 2. nejproduktivnějšího celku se při hře 5:5 výrazněji neprojevila. Po poskytnutí přesilové hry už však hráči Benešova našli cestu až do domácí branky - 1:0. Vedení si však žlutomodří dlouho neužili, protože po zisku balónku a s pomocí teče hostujícího beka, zapadla Rejnova střela “dvacet nad led”. Šance střídala šanci, ale ukazatel skóre, se již do konce třetiny nepohnul, a tak se šlo do šaten za vyrovnaného stavu. Domácí posilnění příznivým výsledkem po první části hry, navázali na kompaktní hru a dál nedovolovali hostům skórovat. Naopak sami se rozhodli, že pro 93 přítomných diváků, připraví další potěchu. Konkrétně Tonda Tvrdík, který se jal nebojácně projít celou obranou a s přispěním snad všech slovanských bohů, dovezl míček až za záda bezmocného Brože. Při následně poskytnuté přesilové hře pro domácí výběr, přišla na řadu divácky okouknutá varianta z posledního světového šampionátu v Praze. Nahrávající Martínek poslal přesnou přihrávku na výborně postaveného Jirku Schwarze a ten po vzoru Adama Delonga, uklidil míček do odkryté klece. Oba borci si navzájem otřeli čela od potu a šli se radovat. Po druhé třetině 3:1. Zajímavá zápletka pro poslední dějství byla na světě, protože dosud neporažený tým z Benešova, to přeci takto nemohl nechat. Svou sílu ukazoval hned od úvodních minut 3. třetiny a dal najevo, že ještě bude kousat. Obrovskou zbraní hostujícího týmu byly přesilové hry. Tu první ještě domácí zvládli ubránit. Gól přišel až 97 sekund po návratu Martínka z trestné lavice, kdy se dělovkou prosadil Tůma. Vyrovnání na 3:3 padlo z přesilové hry - zakončujícím celé akce byl hostující Lukáš. Na konci třetiny se díky zbytku Pražských grošů, z dob největší historické slávy Kutné Hory, ještě misky vah na chvíli převrhly na domácí stranu, ale když Schwarz J. z otočky trefil pouze břevno a Chalupa nenavázal na střeleckou formu ze čtvrtečního tréninku s B-týmem, skončilo utkání po základní hrací době smírně 3:3. V prodloužení se již havíři k ničemu zásadnímu nedostali a tak bod navíc, zajistil hostům nejproduktivnější hráč soutěže Tůma. Pěvně věřím, že přítomným fanouškům, se zápas líbil, děkujeme jim za jejich skvělou podporu. I díky nim, se FBC stalo prvním týmem, který obral lídra tabulky o bod.