Áčko florbalové Olympie rozhodlo o své výhře nad Chodovem B už v první třetině

12. únor 2013, 17:04
(aktualizováno: 12. únor 2013, 17:04)

Zruč nad Sázavou - Florbalisté mužského áčka SKP Olympia Kutná Hora odehráli 15. kolo, 2. ligy mužů, divize II. Na domácí půdě ve Zruči nad Sázavou hostili béčko extraligového pražského Chodova.

SKP Olympia Kutná Hora A – TJ JM Chodov B 14:4 (7:1, 2:2, 5:1)
Branky KH: 5., 6., 12., 43., 50. a 60. Marek Reithar (Jan Mašín, Martin Kunášek, Petr Jurka); 2., 16. a 59. Petr Jurka (2x Martin Kunášek); 16. Jan Mašín (Václav Rejna); 18. Jan Vaculík; 30. Jaroslav Bochníček; 34. Josef Chalupa (Aleš Kuchař); 56. Martin Kunášek (Petr Jurka)
Vyloučení: 4:1, využití: 1:0, v oslabení: 1:0
Diváci: 67, Střely na branku: 39:34

Cestu za třemi body začala Kutná Hora již po minutě a půl. To se střelou na zadní tyč od levého mantinelu prosadil Petr Jurka. Soupeř sice dokázal o pár vteřin později vyrovnat, ale pak už jenom první třetina patřila domácím. Vedení na domácí stranu vrátil kapitán Marek Reithar, který pak v rozmezí dalších 6 minut přidal ještě dvě branky a dokonal čistý hattrick. Na 5:1 zvyšoval Jan Mašín, který uplatnil svůj důraz a všem ukázal, jak má vypadat správný a dravý průnik na branku. Šestou brankou Petr Jurka vyhnal brankáře Rídla z branky. Fantastickou první třetinu uzavřel Jan Vaculík, který se nejlépe zorientoval před soupeřovou bránou. Do druhé části vstoupil lépe Chodov, který ze standardní situace snížil na 7:2. Další možnost na vstřelení branky měla Olympia v nařízeném trestném střílení za blokování florbalky při vyložené střelecké příležitosti. Václav Rejna trestné střílení bohužel neproměnil, sice vymíchal brankáře, ale pak nepřesně zamířil. Při neproměněném trestném střílení vždy následuje přesilová hra, a tu po 30 vteřinách Kutná Hora využila. Po střele Petra Jurky do tyče se k odraženému balonku dostal Jaroslav Bochníček a pohotově jej uklidil do odkryté branky. Ze strany soupeře přišla rychlá odpověď, a bylo to 8:3. Ve druhé třetině se domácí dokázali prosadit ještě jednou, a to když využili přečíslení 2 na 1. Aleš Kuchař předložil míček Josefu Chalupovi a ten se nemýlil. Závěrečné dějství tentokrát načali lépe domácí. Marek Reithar se prokličkoval až na střed hřiště a střelou do horní poloviny branky vstřelil jubilejní 10. branku Olympie. Kapitán kutnohorského týmu Marek Reithar si podmanil utkání, když v polovině třetí části se dostal do brejku v oslabení a střelou do pravého horního rohu přidal svou pátou branku. Pět minut před koncem se z trestné lavice vracel Pavel Matoušek, který vybojoval míček, a tím se dostali domácí do přečíslení 3 na 1. Pak si už jenom dvojice Petr Jurka – Martin Kunášek pohrála s hostujícím brankářem, a druhý jmenovaný skóroval do odkryté branky. Na 13:4 zvyšoval Petr Jurka, jako druhý hráč domácích zaznamenal hattrick. Zbývalo 52 vteřin a k míčku se dostal Marek Reithar a nechytatelnou střelou dokonal druhý hattrick v zápase! Kutná Hora odehrála výborné utkání. Kompaktní výkon celého týmu a zasloužené vítězství 14:4 znamenají důležité 3 body do tabulky. Velké poděkování patří i fanouškům, kteří přišli a podpořili Olympii!