Béčko kutnohorské Olympie florbalisty Texas přehrát opět nedokázalo

18. únor 2013, 15:13
(aktualizováno: 18. únor 2013, 15:13)

Kutná Hora - Florbalisté SKP Olympia Kutná Hora B změřili po týdnu opět síly s FBC Texas a opět jen těsně neuspěli. Chuť si spravili v zápase proti druhému celku tabulky z Benešova, kterého již podruhé v sezoně porazili, čímž si stále drží třetí příčku.

Sestava K. Hory: Jetleb, Hála – Dojčiak, Š. Bochníček – T. Reinert, Listík  – Pilař, Blahník, Pešl – Netolický, Mašín, Oliva

FBC Texas – SKP Olympia Kutná Hora B 5:4 (0:0, 2:2, 3:2)
Bez vyloučení!
Branky a nahrávky Kutné Hory: 13. Blahník - nájezd, 22. Pilař, 32. Blahník (Pilař), 36. Pilař (Pešl)
Oproti poslednímu střetnutí s tímto soupeřem zlepšila Kutná Hora obrannou činnost a zjednodušila přechod do útočné poloviny hřiště. Góly začaly padat až ve druhé třetině. Nejprve po Blahníkově přiťuknutí běžel sám na bránu soupeře junior Pešl, byl faulován a následné trestné střílení kapitán Blahník svojí oblíbenou kličkou využil. Za tři minuty ovšem Texas Jetlebem po tvrdé střele vyražený míček uklidil do klece Olympie a za další tři minuty po pěkné kombinaci střelou z první vývoj skóre otočil. Do druhé přestávky však ještě Pilař tečovanou střelou, která doplachtila do síťky FBC, vyrovnal. V sedmé minutě poslední části Kutná Hora bezhlavě zaútočila, přišla o balónek a soupeř v rozhozené obraně situaci dva na jednoho nezahodil. A za dalších čtyřicet vteřin Texas pěkně zakombinoval a zvýšil náskok na dvě branky. Florbalisté Olympie to tak nechtěli nechat být a hned po rozehrávce po rychlém přenesení hry snížil Blahník po Pilařově nahrávce. Kutnohorští v této části přitlačili FBC na jeho polovinu a snažili se vyrovnat. Zahřmělo ovšem na druhé straně, když se nešťastně odrazil nahozený míček od zad clonícího hráče soupeře za bezmocného Jetleba. Kutná Hora se však stále nevzdávala, zvýšila důraz v soubojích a tlačila se do zakončení. Minutu před koncem při hře bez brankáře po Pešlově přihrávce natáhl svoji nechytatelnou střelu Pilař a snížil na rozdíl jediné branky. V závěrečném závaru měl vyrovnání na holi Štěpán Bochníček, když odražený míček od zadního mantinelu poslal pouze do tyčky. Olympia tak musela skousnout druhou porážku od tohoto soupeře o jeden gól.

SKP Olympia Kutná Hora B – SK Florbal Benešov B 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Vyloučení: 3:3, využití 1:0
Branky a nahrávky Kutné Hory: 6. Netolický (Mašín) 27. Blahník (Š. Bochníček), 28. Pilař
Proti Benešovu se do branky Kutné Hory postavil brankář Hála a v úvodu měl více práce on. Hráči Olympie se však brzy oklepali a po pěkné kombinaci Mašína s Netolickým druhý jmenovaný otevřel skóre. Kutnou Horu pak přibrzdila série tří vyloučení za sebou, kdy se úspěšně ubránila, ale za cenu úbytku sil. Ty se však rychle obnovily po nedisciplinovaném chování hráčů Benešova ke konci druhé a v úvodu třetí třetiny, kdy byli vylučováni za nesportovní chování. Přesilovou hru využil Blahník střelou bez přípravy po nahrávce Bochníčka. Minutu nato vystihl rozehrávku soupeře Pilař a tváří v tvář gólmanovi se nemýlil. Tříbrankový náskok si chtěla Kutná Hora pohlídat, ale šest minut před koncem inkasovala po nedorozumění v obraně. Zbytek utkání už ale pozorně dobránila a pustila Benešov jen k několika nepřesným střelám a zaslouženě tak brala tři body za vítězství 3:1.