Béčko kutnohorské Olympie neprohrálo, přesto soupeřům rozdávalo body

9. leden 2012, 18:58
(aktualizováno: 9. leden 2012, 18:58)

Kutná Hora - B tým SKP Olympia Kutná Hora hrál v novém roce další dva zápasy florbalového přeboru. Podařilo se mu vyhrát a remizovat. Remíza ovšem mrzí, jelikož soupeř byl k poražení. V průběžném pořadí drží stále páté místo se ztrátou osmi bodů na první Kolín.

SKP Olympia Kutná Hora B – FbC Panthers C 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Vyloučení: 1:3, využití 1:0
Branky a nahrávky Kutné Hory: 8. Oliva (Blahník), 13. Blahník (Janeček), 17. Oliva (Jelínek), 31. Oliva (Janeček), 33. Rejna (Jelínek)
: Bochníček – Janeček, Dojčiak, Kruliš – Jelínek, Blahník, Oliva – Netolický, Rejna, Chalupa

Za nemocného Jetleba zaskočil v brance Bochníček z áčka a předváděl svojí extratřídu prakticky celý zápas. Olympia zatlačila soupeře od začátku na jeho polovinu, dobře kombinovala, ovšem střelba vázla. Několik šancí skončilo špatnou finální příhrou. Nakonec se první prosadil Oliva po nahrávce Blahníka. Další dvě branky přidali už ve druhé třetině Blahník po nahrávce Janečka a opět Oliva, který pěkně trefil Jelínkovu nahrávku. Hráči Panthers párkrát zahrozili z brejku, ale narazili vždy na připraveného Bochníčka. Ve třetí části završil svůj hattrick Oliva po nahrávce Janečka. Na 5:0 zvyšoval v přesilové hře junior Rejna, ke kterému doputovala nepovedená střela Jelínka. Dvě minuty před koncem přišel Bochníček o čisté konto, když se nestačila vrátit obrana Kutné Hory a nechala před gólmanem samotného hráče Panthers, který jej nadvakrát prostřelil.

FBC Dynamis – SKP Olympia Kutná Hora B 4:4 (1:1, 2:1, 1:2)
Vyloučení: 2:2, bez využití, v oslabení 0:1
Branky a nahrávky Kutné Hory: 10. Blahník (Oliva), 23. Blahník (Janeček), 26. Kruliš, 32. Blahník (Dušek)
K. Hora: Mokošín (25. Bochníček) – Janeček, Kruliš – Dojčiak, Chalupa – Jelínek, Blahník, Oliva – Netolický, Dušek, Rejna

Do druhého zápasu doplnil družstvo Dušek, který byl nasazen netradičně do centra druhého útoku. Soupeř hrál od začátku na brejky, měl totiž pouze dva hráče na střídání, přesto toho Olympia nedokázala využít. Jejím hráčům se nechtělo moc běhat, navíc nepřesně kombinovali. A tak soupeř skóroval už ve druhé minutě po brejkové situaci dva na jednoho. Kutnohorští se snažili zlepšit pohyb, výsledkem bylo několik šancí ovšem s tragickým nebo žádným zakončením. Přesto v závěru první třetiny nahrál Oliva na gól Blahníkovi. V úvodu druhé části měla Kutná Hora možnost přesilové hry, trápení v zakončení však stále pokračovalo. Po skončení této přesilovky přihrál bek Dojčiak přímo na hůl vrátivšího se hráče z trestné lavice a ten běžel sám na Mokošína a zakončil blafákem. Za tři minuty propustil Mokošín střelu z dálky a Olympia prohrávala o dva góly. Ke konci druhé třetiny byl vyloučen Dušek, když vystrčil v souboji soupeře mimo mantinely. V oslabení se však bezvadně trefil Blahník, přihrával mu Janeček. Do třetí části se vrátil Dušek na pozici beka a junior Chalupa šel do útoku, do branky se postavil Bochníček. Změny přinesly ovoce hned za dvě minuty, kdy zachytil rozehrávku soupeře Kruliš a vyrovnal. Kutná Hora poté tlačila soupeře k jeho brance a snažila se dostat do vedení. Chybělo však opět štěstí v zakončení. Hráči Dynamis podnikali dále nebezpečné brejky, obrana se však už nenechala zaskočit. To se ale nechal Bochníček, kterému zastrčil útočník soupeře zpoza branky balónek za tyčku. Na tento gól bleskově odpověděl kapitán Blahník, který šest vteřin poté lehce usměrnil Duškovo nahození na branku a dovršil tak svůj hattrick. Kutnohorští ale chtěli vyhrát, opět se vrhli do útoku dobývat branku Dynamis. Šance byly, ale opět to nešťastné zakončení. Dvě minuty před koncem utekl hráč soupeře a byl zatažen Duškem, pískalo se trestné střílení. Brankář Bochníček jej skvěle vychytal. Protože následovalo oslabení Olympie, které trvalo prakticky do konce zápasu, už se na útok vůbec nemyslelo. Naopak se muselo vyvinout značné úsilí na ubránění alespoň remízy. Ta je ovšem pro Kutnou Horu ztrátou.