Béčko Olympie začalo novou sezónu výhrou a prohrou

28. září 2010, 17:18
(aktualizováno: 28. září 2010, 17:18)

Praha - Ve sportovní hale v Praze Pod Juliskou začali florbalisté Kutnohorské Olympie B novou sezónu v PH+SČ přeboru mužů (Praha + Středočeský kraj).

Tentokrát byli nalosováni do divize D a první dva zápasy sehráli s týmy, které postoupily v loňské sezóně z nejnižší soutěže. Do týmu se vrátil po dvouleté odmlce kanonýr Oliva, který neztratil nic ze své údernosti. Dále na tomto turnaji vypomohl béčku junior Jaroš, který bude jistě patřit k oporám juniorského oddílu.

SKP Olympia Kutná Hora B – TJ Kyje 7:4 (3:0, 2:2, 2:2)

Vyloučení: 1:0, využití 0:1. Branky a nahrávky Kutné Hory: 6. Oliva (Muras), 8. Macháček (Dojčiak), 12. Jelínek (Oliva), 21. Jelínek (Oliva), 24. Jaroš (Macháček), 25. Jelínek (Oliva), 26. Jelínek (Janeček). Sestava: Nosál – Janeček, J. Dušek – Volný, V. Dušek – Jelínek, Muras, Oliva – Jaroš, Dojčiak, Macháček.

Zápas začal v režii Kutné Hory, která rychlou kombinací přehrávala soupeře a vytvořila si několik nadějných situací. Návrat do sestavy béčka oslavil Oliva pěknou střelou v 6. minutě, kdy otevřel skóre, nahrával mu Muras. Za dvě minuty poté rozehrál rychle z rohu hřiště Dojčiak na Macháčka, který si připravil nechytatelný projektil do růžku branky TJ Kyje. V závěru první třetiny ještě vyšla jedna z řady kombinací kutnohorských a po nahrávce Olivy zaúřadoval ostrostřelec Jelínek. Od druhé třetiny se hra vyrovnala, soupeř se začal více tlačit do zakončení, což mu hráči Olympie usnadnili svým polevením v obranné fázi. Za seknutí do hokejky byl vyloučen obránce Volný a těsně před vypršením jeho trestu TJ Kyje snížili. Trojbrankový náskok však vzápětí vrátil Jelínek, který opět zakombinoval s Olivou. Hosté dále hrozili, hlavně kombinací středem hřiště, a tudy se jim také podařilo prostřelit juniora Nosála. Na konci druhé části se ale trefil junior Jaroš, který spolu s Macháčkem ukázkově vyřešil situaci dva na jednoho. Úvod posledního dějství patřil křídlu první formace Jelínkovi. Ten po nahrávkách Olivy a Janečka zvyšoval už na 7:2. S tímto náskokem začala Kutná Hora hrát bezstarostný florbal, při kterém ubrala na přesnosti v útočných situacích a nechávala otevřená zadní vrátka. Soupeři se gólově podařilo zakončit dvě ze svých akcí a upravili na konečných 7:4.

TJ JM Chodov C – SKP Olympia Kutná Hora B 10:4 (5:1, 1:3, 4:0)

Vyloučení: 0:1, využití 1:0. Branky a nahrávky Kutné Hory: 3. Oliva (Jelínek), 13. J. Dušek (Muras), 18. Jelínek (Oliva), 23. J. Dušek (Muras). Sestava: Mokošín (od 13. minuty Nosál) – Janeček, J. Dušek – Volný, V. Dušek – Jelínek, Muras, Oliva – Jaroš, Dojčiak, Macháček.

Utkání začalo pro Kutnou Horu dobře, když skóre otevřel Oliva po nahrávce Jelínka zpoza branky. Soupeř měl v obraně problémy s kombinační hrou Olympie, ale v útoku byl nesmírně nebezpečný, což potvrdil hned za minutu, když vyrovnal po chybě obrany. Následně v rozmezí dvou minut nastřílel tři branky, když u minimálně dvou se musel červenat gólman Mokošín. Pátý úder zasadil Chodov Kutnohorským v závěru třetiny a vypadalo to, že je po zápase. Do druhé třetiny ale Olympia vystřídala brankáře a začala hrát útočný pres, který se dařil hlavně první formaci. Hrálo se ve vysokém tempu a soupeř se uchyloval k nahazování míčku na polovinu Kutné Hory, kde stále číhali útočníci Chodova. Akce se ale povedla Kutné Hoře. Po Murasově přiťuknutí střílel Jan Dušek v pádu a střela zapadla k tyči. V této fázi byli kutnohorští Chodovu více než vyrovnaným soupeřem. Řadu šancí se jim ale nepodařilo proměnit. Až zafungovala opět souhra mezi Olivou a Jelínkem a druhý jmenovaný snižoval již na 5:3. Na další tlak Kutné Hory odpověděl Chodov neskutečnou kombinací a sklepnutím balónku ze vzduchu za záda Nosála. Olympia to nechtěla vzdát a dál se tlačila do zakončení. Dnes nejkrásnější její branku vstřelil bek Jan Dušek, kterému namazal Muras, a tento projektil v mžiku prolétl pravým horním růžkem branky. Za stavu 6:4 se šlo do třetí třetiny. Kutná Hora hrála fyzicky náročný florbal, napadala rozehrávku soupeře, připravovala si šance, ale ty neproměňovala. Naopak soupeři se otevírala čím dál snazší cesta k brejkovým situacím. Měl také štěstí, když tečovaná střela propadla Nosálovi mezi nohy a bylo to zase o tři branky. Za dvě minuty vyšel Chodovu brejk a Kutnohorským se pomalu rozplýval sen o dobrém výsledku. Když pak v závěru udělal zbytečný faul Muras, za který byl vyloučen a zároveň se u něj sám zranil, bylo prakticky rozhodnuto, zvlášť když soupeř přesilovku využil. Půl minuty před koncem Chodov ještě zakulatil skóre na 10:4. Nutno podotknout, že si Kutná Hora za svůj výkon tak krutý brankový rozdíl nezasloužila.