Béčko Olympie zakončilo sezónu prohrou a zbyly na něj opět brambory

19. duben 2011, 22:16
(aktualizováno: 19. duben 2011, 22:16)

Stochov - Florbalisté Olympie B hráli poslední zápas proti rezervě pražských Athletics, k němuž zamířilo do Stochova v osmi lidech včetně brankáře. S Áčka tentokrát vypomohli Štěpán Bochníček a Ondřej Pilař. Po prohře obsadili, jako v loňské sezóně, konečné čtvrté místo, na kterém by nezměnila nic ani výhra v tomto střetnutí.

Athletics Praha B – SKP Olympia Kutná Hora B 8:5 (2:1, 2:3, 4:1)

Vyloučení: 2:2, využití 3:1, v oslabení 1:0
Branky a nahrávky Kutné Hory: 9. Jelínek (Dojčiak), 14. Jelínek (Oliva), 17. Pilař (Š. Bochníček), 21. Oliva (Jelínek), 30. Pilař (Janeček)
Sestava: Jetleb – Janeček, Dojčiak, Š. Bochníček – Jelínek, Oliva, Pilař, Kruliš

Hráči Athletics se snažili od začátku napadat agresivně rozehrávku Olympie. Té se však dařilo přesto kombinačně přecházet na polovinu soupeře a vytvářet si šance. Vyrovnaná hra gól nepřinesla, tak se skóre měnilo v přesilovce. Oslabení hrála Kutná Hora dobře, získala míček a kontrolovala jej Pilařem, ten ale s ním zaběhl za svojí branku a atakován dvěma protihráči se pokusil o výhoz. Jeho golfový úder však trefil nešťastně záda brankáře Jetleba a od nich putoval balónek do branky. Za dvě minuty vyrovnal Jelínek, který dostal pěknou přihrávku od beka Dojčiaka, který si zaběhl až za branku soupeře. Třetinu však vyhráli pražané, když obrana SKP tak dlouho ustupovala před útočníkem Athletics, až tento vystřelil nechytatelnou dělovku do růžku Jetlebovi svatyně.

Hned v úvodu druhé části vyrovnal Jelínek po nahrávce od Olivy, který využil toho, že obránce zlomil hůl. Kutná Hora se v této části snažila napadat se dvěma vysunutými hroty, ty se však postupem času nestačily vracet a dávaly tak soupeři šanci na přečíslení. Několik z nich zachytila obrana, několik opět výborný Jetleb a několik bohužel až síťka jeho branky. Tak Athletics opět zvyšovali už na 3:2. Vyrovnání zařídil pěknou střelou Pilař po nahrávce Bochníčka. Za tři minuty měla Kutná Hora možnost přesilové hry, kterou se jí podařilo využít, když Oliva ve zmatku před brankou domácích zasouval do prázdné a dostal Olympii poprvé v zápase do vedení – 3:4. Těsně před koncem druhé části ovšem soupeř vyrovnal střelou z úhlu po nahrávce na nehlídaného hráče.

Třetí třetina nabízela stále stejný obraz hry, kutnohorští zavezli balónek na polovinu soupeře, ztratili a přišlo přečíslení, ze kterého byli pražané velmi nebezpeční. Ulevit si tak mohli hráči Kutné Hory v nařízené přesilovce, bohužel u ní odpočívali moc a sami inkasovali – 4:5. Vyrovnání se podařilo za dvacet sekund Pilařovi opět pěknou střelou z dálky po nahrávce Janečka. Závěr ale Olympii nevyšel. Domácí jedno z přečíslení, kdy si skvěle poradili v situaci tři na dva, ukázkově zakončili a vedli o gól – 5:6. Kutná Hora se nadechovala k náporu. Střelec Pilař zkoušel stále vypouštět nebezpečné projektily z dálky na úkor kombinace, ale soupeř je už dobře četl. Při jednom svém pokusu trefil Pilař nešťastně při došvihu soupeřova hráče do obličeje a vyfasoval pětiminutový trest, což znamenalo hru Olympie ve čtyřech až do konce utkání, jelikož zbývalo něco přes tři a půl minuty a při inkasované brance se potrestaný hráč nevrací. Unavená čtveřice proti soupeři v euforii dostala ještě dva kousky na cestu. Dobrá sezóna se ukončila rozpačitým výkonem, kdy chyběli v týmu hráči, kteří nastupují do jarních bojů fotbalových soutěží, nebo měli rodinné či pracovní povinnosti.