Béčko porazilo první tým Vikings a zajistilo si postup do vyšší soutěže!

15. duben 2015, 22:18
(aktualizováno: 15. duben 2015, 22:18)

Radlice - Rezerva florbalového oddílu FBC Kutná Hora se vydala v prořídlé sestavě k důležitým zápasům PH+SČ přeboru do Prahy. Ač byla posílena o hráče áčka Chalupu a céčka Reinerta a Reithara, přesto bylo v poli pouze devět mužů. Bojovným přístupem se však podařilo vyhrát jak nad dotírajícím třetím (Bubeneč) tak ještě neprohravším prvním (Vikings), a tím si zajistit postup do PH+SČ ligy.

Sestava: Lupínek – Reithar, Dušek, Janeček – Netolický, Blahník, Chalupa – Reinert, Dojčiak, Hruška

FBC Kutná Hora B – FBK Sokol Bubeneč 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Vyloučení 1:3, využití 1:0.
Branky a nahrávky Kutné Hory: 12. Netolický (Blahník), 24. Netolický (Blahník), 28. Blahník (Chalupa), 35. Chalupa (Reithar).
Se silovým pojetím hry soupeře a jeho urputným bráněním byla Kutná Hora srozuměna již z prvního zápasu v sezóně, kdy si oba dělili body. Připravila se na to a snažila se rozhýbat toto soukolí zvýšeným pohybem. Dokud Sokol držel krok, byla hra vyrovnaná, čemuž svědčí i stav po první třetině – 1:1. Poté však již za delší konec tahala Kutná Hora, i proto vedla po dvou částech 2:1. Oba góly kutnohorských zařídila dvojička Blahník Netolický, kteří krásnými kombinacemi vířili vydýchaný vzduch v hale. Ve třetí třetině se hra opět vyrovnala, dostatek práce měl i opět výborně chytající Lupínek, ale branky střílela jen Kutná Hora. Nejprve Blahník trefil pěkně přihrávku Chalupy a nakonec sám Chalupa v přesilové hře umístěnou střelou pečetil vítězství.

Prague Vikings – FBC Kutná Hora B 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)
Vyloučení: 4:1, využití 1:1.
Branky a nahrávky Kutné Hory: 10. Hruška (Janeček), 14. Reithar (Reinert), 16. Blahník (Reithar), 22. Dušek (Reithar).
Souboj prvních dvou celků dosavadní tabulky se prezentoval běhavým florbalem, hrálo se nahoru dolů se spoustou brankových příležitostí. Výtečnou práci odváděli oba gólmani. První branku vstřelili Vikings už ve třetí minutě, Kutná Hora odpověděla až v minutě desáté, když si vyjel bek Janeček na útočnou polovinu soupeře a jeho střelu tečoval do branky Hruška. Hned v úvodu druhé třetiny vzal na sebe zodpovědnost další bek, Reithar, a své sólo přes dva hráče zakončil výstavní šibenicí. Za další dvě minuty to už bylo pro Kutnou Horu o dvě branky, když důrazný Blahník využil přesilovou hru a dorazil Reitharovu dalekonosnou střelu. V půlce zápasu rozhodčí sporně vyloučili kapitána Blahníka, který si od nich při následném vysvětlování vysloužil ještě červenou kartu, tedy stop do konce utkání. V následné pětiminutové přesilovce sice soupeř snížil, ale v dalším jejím pokračování fauloval a po vyloučení se hrálo čtyři na čtyři. Zde se k nevídanému výletu vydal bek Dušek a v otevřené obraně soupeře se dostal k umístěné střele k tyči a bylo to opět o dvě branky. Poslední část byla o tlaku Prague Vikings a brejcích Kutné Hory. Soupeři se snížit podařilo, ale až tři minuty před koncem. Závěr si už Kutná Hora obětavě pohlídala a udržela vítězství nad soupeřem, který v sezóně ještě neprohrál. Tyto tři body znamenají pro kutnohorské jistotu minimálně druhé příčky, a tedy postup do vyšší soutěže.