Bouřlivým fanouškům se kutnohorští florbalisté odměnili postupem do II. ligy!

30. duben 2012, 07:51
(aktualizováno: 30. duben 2012, 07:51)

Praha - Mužské áčko florbalového oddílu SKP Olympia Kutná Hora odehrálo v sobotu 28. dubna 2012 poslední ligový turnaj v této sezóně. A ve hře bylo opravdu hodně. Kutnohorská Olympia potřebovala k postupu do 2. ligy porazit druhého uchazeče o postupové místo pražské Desperados.

Před důležitým utkáním se ještě střetla s Benešovem, který má naopak jiné starosti, a to sestupové. Do Prahy přijela podpořit Olympii malá skupinka fanoušků, která v obou zápasech vytvořila fantastickou a hlavně bouřlivou atmosféru a pomohla svému týmu dojít k vytouženému postupu.

Kutná Hora nastoupila v obou zápasech v této sestavě: Bochníček Bohuslav; Matoušek Pavel – Reinert Martin, Mašín Jan, Bochníček Štěpán, Kuchař Aleš, Hodan Lukáš, Kunášek Martin, Dus Jan, Rejna Václav, Štípek Jan „C“, Reinert Tomáš, Kočí Oldřich, Jurka Petr.

SKP Olympia Kutná Hora – SK Florbal Benešov 3:3 (1:1, 1:1, 1:1)
Branky KH: 2. Kunášek (Jurka), 30. Mašín "PH", 37. Hodan (Štípek)
Vyloučení: 0:2, využití: 1:0, oslabení: 0:0

V předposledním zápase sezóny se Kutná Hora mohla pomocí vítězství výrazně přiblížit k vysněnému postupu. A bylo to znát hned v úvodu utkání, kdy brankáře soupeře zasypali několika nebezpečnými projektily. Aktivní hra přinesla své ovoce už po minutě a půl, kdy se po závaru před soupeřovou bránou nejlépe zorientoval Martin Kunášek a poslal svůj tým do vedení. Zápas se hrál ve vysokém tempu a po obdržené brance se do hry začal dostávat i Benešov. Kutná Hora začala kupit ke konci první třetiny nepřesnosti v rozehrávce a soupeř neomylně trestal. Do druhé části se tudíž šlo za nerozhodného stavu. Benešov pokračoval ve své aktivní hře z konce prvního dějství a Olympia se snažila trestat z brejkových situací. V přečíslení předváděla Kutná Hora pěkné kombinační akce, ale bez potřebného efektu. Florbalisté z Benešova se neustále drali před bránu brankáře Bochníčka a po jedné z nepřehledných situací dokázal i skórovat. Zejména od druhé třetiny byla hra ovlivněna i nevyhovujícími podmínkami sportovní haly, kdy srážlivost vody na střeše a následné kapání na palubovku změnilo hřiště ve skluzavku. Na obou stranách byla vidět opatrnost při postupování některých osobních soubojů, protože voda na podlaze přinášela velké nebezpečí zranění. Na konci druhé části dostala Kutná Hora možnost hrát početní výhodu. A trvala celkem tři vteřiny, ihned z rozehrávky standardní situace a následného důrazu před bránou se prosadil Jan Mašín. V závěrečné třetině mohli diváci vidět „florbal nahoru-dolů“, hra se přelévala z jedné strany na druhou a v některých momentech rozhodovaly centimetry. V sedmé minutě vrátil vedení na kutnohorskou stranu Lukáš Hodan, který zužitkoval přihrávku kapitána Jana Štípka. Minutu na to bylo však opět srovnáno. Několik šancí na rozhodnutí zápasu a získání plného počtu bodů měla Kutná Hora na konci zápasů, kde však zvítězila nepřesnost. Bod z velmi vyrovnaného utkání znamenal pro Kutnou Horu další krůček k postupu, naopak pro Benešov remíza znamenala konec nadějí na udržení.

Desperados – SKP Olympia Kutná Hora 4:9 (1:4, 1:3, 2:2)
Branky KH:
12., 25. a 41. Kočí (Štípek 2, Reinert M.), 2. a 23. Štípek (na druhou Jurka), 13. a 29. Hodan (Kunášek, Dus), 4. Bochníček Š. (Kuchař), 34. Kunášek (Dus)
Vyloučení:
3:5, využití: 2:2, oslabení: 0:0

Zápas byl přesunut ze Střešovické sportovní haly do Unihoc Areny na Kotlářku z důvodu nezpůsobilých podmínek pro odehrání utkání – voda na podlaze.

Kutná Hora předvedla opět skvělý úvod utkání. Už po minutě otevřel skóre střelou na zadní tyč kapitán Jan Štípek. O dvě minutky později to bylo už o dvě branky. Po přihrávce Kuchaře se prosadil od mantinelu Štěpán Bochníček. Poté dokázal soupeř využít přesilovou hru, ale Kutná Hora udávala tempo hry a i na obdrženou branku dokázala okamžitě reagovat. Svou první branku v zápase vstřelil Oldřich Kočí, kdy nedal brankáři soupeře žádnou šanci. A výbornou první třetinu zakončil Lukáš Hodan, brankou na 4:1. O přestávce se všichni aktéři přesunuli před halu na vzduch, protože probíhající teplotní rekordy venku změnily nafukovací halu v "saunu". To však neodradilo skupinku kutnohorských fanoušků, která bouřlivě povzbuzovala své družstvo i v těch špatných podmínkách. Druhá třetina se nesla ve stejném duchu, i tempu hry jako ta první. Na rozdíl dvou branek přece jenom Desperados snížili, ale Olympia umí na obdržené góly rychle reagovat. K páté brance napomohla i přesilová hra, kterou využil Jan Štípek, po přihrávce Petra Jurky. Na 6:2 zvyšoval svou druhou brankou v utkání Oldřich Kočí a na rozdíl pěti branek pak Lukáš Hodan. Na konci druhé části dostali hráči Desperados možnost dvojnásobné početní výhody a šanci vrátit se do zápasu. Pražští hráči dokázali skórovat pouze jedinkrát v dlouhé přesilové hře 5 na 3, a to na začátku závěrečné třetiny. Opět přišla rychlá reakce a osmý gól v síti Desperados, autorem důležité branky Martin Kunášek, kterému adresoval přesnou přihrávku Jan Dus. Když se Desperados nedařilo prosadit a dostat se opět do zápasu, utkání se v klidném tempu za ohlušujícího aplausu dohrávalo. A když Kutná Hora vstřelila devátou brankou, resp. hattrick završil Oldřich Kočí po krásné akci, dožadovali se diváci desítky! Kutná Hora se tak mohla po vítězství radovat z postupu do 2. ligy, kam se po několika letech opět vrací!