Brankář kutnohorské Olympie Bochníček vsítilv zápase s Falconem B dvě branky!

24. říjen 2011, 10:31
(aktualizováno: 24. říjen 2011, 10:31)

Stochov - K dalším dvěma zápasům odjelo Béčko florbalové Olympie Kutná Hora až do dalekého Stochova. V prvním zápase se zranili obránci Janeček (natažený sval) s Duškem (rozseknutý ret). Do druhého utkání tak byl nucen nastoupit brankář Bochníček v poli právě na postu beka a vedl si velice dobře, když vsítil dvě branky.

SKP Olympia Kutná Hora B – BLACK ANGELS 3:5 (2:0, 0:1, 1:4)
Vyloučení: 0:1, využití 1:0
Branky a nahrávky Kutné Hory: 5. Jurka (Netolický), 6. Oliva (Jelínek), 30. Jelínek (Blahník)
K. Hora: Bochníček – Janeček, Dušek – Klouček, Dojčiak – Jurka, Blahník, Netolický – Jelínek, Kruliš, Oliva

Od začátku byla znát převaha hráčů BLACK ANGELS v rychlosti a pohybu, když přitlačili kutnohorské na jejich polovině. Napadali velice hluboko jejich rozehrávku, nepouštěli se však moc do kombinace, ale pokoušeli se individuálně procházet a střílet pouze z dálky. Brankář Bochníček s přehledem jejich pokusy lapal. Pro hráče Olympie se tak naskýtaly možnosti brejkových situací. Jednu z nich využila v páté minutě posila z Áčka útočník Jurka po nahrávce Netolického. A minutu nato se parádně trefil Oliva, přihrával Jelínek. Stanovil tak výsledek po první třetině na 2:0 pro Olympii. V úvodu druhé části propadla obrana Kutné Hory po ztrátě balonku ve středu hřiště a situaci dva na jednoho hosté využili. V dalším průběhu Olympia dobře pokrývala útoky „Černých andělů“ a neustále hrozila z brejků. Bohužel žádný z nich trestuhodně neproměnila. Jelínek trefil tyčku, Jurkovi dvakrát gólman vystihl blafák, Oliva netrefil míček před odkrytou brankou, a tak se šlo do třetí třetiny za stavu 2:1. Hned z kraje BLACK ANGELS špatně střídali a Kutná Hora hrála přesilovku. V té se jí ale příliš nedařilo, k míčku se dostala až po minutě, a to ještě Dušek nepovedenou přihrávkou vyzval hosty k sólu, které skončilo gólem soupeře v oslabení. Druhou část přesilovky se však hráči Olympie nadechli k náporu a Jelínek po nahrávce Blahníka vrátil vedení Kutné Hoře. Pět minut před koncem však došlo ke zranění beka Janečka, který si natáhl zadní stehenní sval. Obránci tak střídali ve třech a přetížená obrana pustila soupeře do situace tři na jednoho a bylo opět vyrovnáno. Krátce nato zasáhl hráč BLACK ANGELS dalšího obránce Duška loktem do tváře, výsledkem byla tržná rána na rtu s nutností šití. Do obrany se stáhl Blahník, ovšem v rozehrávce chyboval a soupeř náhle vedl. Zdecimovaná Kutná Hora si vybrala oddechový čas, přeskupila řady a vlétla na soupeře s cílem vyrovnat. Několik šancí si v tlaku skutečně vytvořila, jenže potřebné štěstí už bylo na jiném zápase. Náhle to byli „Černí andělé“, kteří hráli na brejky, byli v této činnosti efektivnější a v závěru stvrdili svůj obrat ještě jedním gólem.

Floorball Club Falcon B – SKP Olympia Kutná Hora B 4:11 (2:2, 0:3, 2:6)
Vyloučení: 2:1, využití 0:1
Branky a nahrávky Kutné Hory: 3. Blahník (Oliva), 10. Blahník (Jurka), 13. Jelínek (Jurka), 15. Blahník, 20. Oliva (Jurka), 26. Bochníček (Blahník), 26. Oliva (Jelínek), 26. Oliva (Blahník), 29. Jelínek, 33. Netolický (Oliva), 36. Bochníček (Dojčiak)
K. Hora: Mokošín – Kruliš, Klouček – Bochníček, Dojčiak – Jurka, Blahník, Netolický, Jelínek, Oliva

Bez obou zraněných nastoupili hráči Olympie do druhého utkání. Do branky se postavil Mokošín a druhý gólman Bochníček vypomohl v obraně. Proti dravému mládí vyrukovala Kutná Hora klidnou rozehrávkou, poctivou obranou a nápaditou kombinací. Na první dvě branky Blahníka stačil soupeř ještě odpovědět. Nejprve střelou po zemi, při které se brankář Mokošín musel červenat, poté nechytatelnou střelou do růžku jeho svatyně. Ve druhé třetině si však Kutná Hora vybudovala rozhodující náskok, který v závěru ještě navýšila až na pro soupeře krutý sedmibrankový rozdíl. Za zmínku stojí hattricky Blahníka a Olivy, dva góly Jelínka a hlavně Bochníčka, který pokořil svého brankářského kolegu po pěkné nahrávce od Blahníka a poté po příhře od kolegy z obrany Dojčiaka. Premiérově se zapsal do listiny střelců nováček Netolický, který hrál svůj třetí soutěžní zápas v kariéře a svým výkonem rozhodně nezklamal. Po třech zápasech se usadilo Béčko na pátém místě průběžné tabulky.