Brankářka Kateřina Dědičová podržela Kutnou Horu neuvěřitelnými zákroky

19. listopad 2014, 16:51
(aktualizováno: 19. listopad 2014, 16:51)

Kutná Hora - Svůj druhý domácí zápas v krátké době sehrál tým kutnohorských dorostenek v sobotu 15. listopadu 2014 ve sportovní hale Bios. A bylo se opravdu na co dívat. Děvčata nejdříve sehrála výborný zápas s pražským týmem Herbadent Praha 11 SJM a v druhém klání tohoto dne si FBC Kutná Hora jednoduše poradila s týmem Florbalové akademie MB – B. Pro oba zápasy střežila kutnohorskou svatyni Kateřina Dědičová, která mnohdy předváděla až neuvěřitelné zákroky a stala se tak jednou z hlavních opor týmu.

Kutná Hora - Herbadent Praha 11 SJM 7:5 (1:1, 2:0, 4:4)
Sestava Kutné Hory: Kateřina Dědičová (G), Kateřina Nováčková, Knížová Nikola, Výborná Dominika, Nováková Tereza, Ašenbrennerová Sabina, Zelená Kristýna, Dubská Melánie, Dubská Natálie, Draslarová Lucie
Branky a asistence: Knížová Nikola (Nováková Tereza), Zelená Kristýna, Výborná Dominika (Knížová Nikola), Nováková Tereza (Nováčková Kateřina), Knížová Nikola, Ašenbrennerová Sabina (Zelená Kristýna), Nováčková Dominika

Jako první čekal Kutnou Horu zatím asi nejdůležitější zápas sezóny proti nabytému kádru dorostenek z pražského týmu Herbadent. Vítěz tohoto utkání měl mnohem větší šanci probojovat se do osmičky nejlepších týmů z obou skupin a kutnohorské dorostenky toto utkání zvládly na výbornou.

Hned od začátku bylo jasné, že ani pro jeden tým tento zápas nebude „procházka růžovým sadem“. Začalo se v rychlém tempu a gólem se trestala každá neubráněná hráčka. Jako první se již v druhé minutě prosadil pražský tým. Hra pokračovala šancemi na obou stranách. Až v sedmé minutě první třetiny se prosadila Nikola Knížová, která perfektně umístila nahrávku od Terezy Nováková za záda gólmanky Herbadentu. Stav po první třetině 1:1. Druhá třetina vyzněla lépe pro Kutnou Horu, kdy se dvěma góly v začátku třetiny odpoutala na rozdíl dvou branek. Nejprve nekompromisně zakončila Kristýna Zelená a poté skončilo šťastně nahození na branku od Dominiky Výborné. Dobře bránící celky už do konce druhé třetiny nedovolily obdržení žádné branky. Stav po druhé třetině 3:1. Ve třetí třetině se odehrála gólová smršť, kdy padlo dohromady osm gólů. Jako první se rozvlnila síťka pražského týmu. Kateřina Nováčková prokličkovala celé hřiště a připravila tak pozici Tereze Novákové, která se ránou z „první“ od mantinelu nemýlila. Náročnost zápasu se na kutnohorských dorostenkách podepsala jen o chvíli později, kdy si špatnou obranou mohly zápas zkomplikovat. Během minuty totiž tým Herbadent Praha 11 SJM vstřelil dva rychlé góly a rozdíl ve skóre byl pouhý gól. Kutná Hora si nechtěla nechat vzít vedení v tomto zápase a tlačila na soupeřovu branku, co to dalo a vyplatilo se to. Zmatek před brankou hasila hráčka Herbadentu postavením ve vlastním brankovišti, za což následuje trestné střílení. Psychicky náročného úkolu se zhostila Nikola Knížová, která tým nezklamala a připsala si další vstřelený gól v utkání. Za stavu 5:3 v osmé minutě poslední třetiny sáhla trenérka Herbadentu po poslední naději a pražský tým hrál bez brankaře s šesti hráčkami v poli. Po minutě vstřelil kontaktní gól na 5:4. Po pár vteřinách se svým prvním gólem v tomto utkání trefila do prázdné branky Sabina Ašenbrennerová, kterou si našla přihrávka od Kristýny Zelené. Kutná Hora tedy opět odskočila do dvoubrankového vedení. V poslední minutě využil stále trvající početní převahy pražský tým a vstřelil branku. Vítězství v tomto zápase si střelou taktéž do odkryté branky pohlídala Dominika Výborna.

Kutná Hora tak v těžkém zápase porazila favorizovaný tým naprosto zaslouženým týmovým výkonem, kdy po celou dobu utkání pražskému týmu nedala šanci.A hlavně byla na holkách vidět ohromná chuť bojovat a zvládnout tento hekticky a vyhecovany zápas

Kutná Hora - Florbalová akademie MB - B 12:1 (3:0, 5:1, 4:0)
Branky a asistence: Knížová Nikola (Dědičová Kateřina), Ašenbrennerová Sabina (Nováková Tereza), Dubská Natálie, Výborná Dominika (Knížová Nikola), Ašenbrennerová Sabina (Nováčková Kateřina), Dubská Natálie (Dubská Melánie), Zelená Kristýna (Ašenbrennerová Sabina), Dubská Natálie, Ašenbrennerová Sabina (Knížová Nikola), Zelená Kristýna (Ašenbrennerová Sabina), Ašenbrennerová Sabina (Nováková Tereza), Ašenbrennerová Sabina (Zelená Kristýna)

Druhý zápas byl jakousi povinností vyhrát, jelikož Kutná Hora byla jasně papírovým favoritem. Nestalo se žádné překvapení a kutnohorské dorostenky zvítězily velkým rozdílem. První třetina začala vlažným tempem a nikdo se nehnal do zakončení. V páté minutě první třetiny, tak jako v předchozím zápase svou přesnou střelou otevřela skóre Nikola Knížová. To tým Kutné Hory nabudilo a holky začaly hrát „svou hru“. Do konce první třetiny se probudila i střelecká opora Sabina Ašenbrennerová, které nahrávala kapitánka celku Tereza Nováková. Poté se se svou střelou prosadila také Natálie Dubská. Stav po první třetině 3:0. Druhá třetina začala tlakem Kutné Hory a již v druhé minutě umístila míček za soupeřovu gólmanku Dominika Výborná, které nahrávala Nikola Knížová. V páté minutě se prosadila opět Sabina Ašenbrennerová, které tentokrát naservírovala přihrávku Kateřina Nováčková. Kutná Hora si v půli druhé třetiny nepohlídala únik protihráčky a tak se i béčkový tým Mladé Boleslavi mohl radovat ze vstřelené branky. Na tento obdržený gól odpovědělo duo Dubských, kdy Natálie proměnila v gól přihrávku od Melánie. Dalším gólem v této třetině vyústila souhra hráček, kdy obránkyně našla dobře postavenou Sabinu Ašenbrennerovou a ta ihned poslala míček Kristýně Zelené na střelu. Svým druhým gólem v utkání zakončila druhou třetinu Natálie Dubská. Třetí třetina měla stejný průběh jako předchozí dvě. Kutná Hora týmu protihráček nedovolila v podstatě nic a zabydlela se na útočné polovině. V druhé minutě závěrečné třetiny se prosadila svým třetím gólem v utkání Sabina Ašenbrennerová, která o sobě nedávala vědět naposledy. Ve čtvrté minutě znovu zafungovala souhra Sabiny Ašenbrennerové a střelkyně Kristýny Zelené, která vstřelila svou druhou branku v utkání. Do konce utkání stihl tým kutnohorských dorostenek odskočit o další dvě branky. Opět nemylná Sabina Ašenbrennerová využila přihrávku nejprve od Terezy Novákové a poté od Kristýny Zelené. Sabina Ašenbrennerová si z tohoto zápasu odnesla 7 kanadských bodů. Konečný stav utkání byl tedy 12:1.
Kutnohorské dorostenky postupují ze 3. místa, do té „lepší“ skupiny osmi týmů. Holkám držíme palce a doufáme v co nejlepší výsledky ve zbytku sezóny.

Slova trenérky na závěr: "Jsem ráda, že jsme všem, co se byli podívat ukázali, že holky opravdu na to mají, a když budou nechávat na palubovce, jak při tréninku, tak při utkáních, tak nemusíme i v té lepší 8 být týmem do počtu, ale jsme schopné promluvit i do předních umístění. Za vítězství v heroickém utkání s Herbadentem jsem na holky hrozně pyšná a hrdá. A také doufám, že jim tato chuť dál pracovat vydrží, protože jak se samy přesvědčily to funguje!"