Céčko florbalového oddílu Olympia z domácích zápasů vydolovalo šest bodů

6. listopad 2012, 09:59
(aktualizováno: 6. listopad 2012, 09:59)

Zruč nad Sázavou - Družstvo mužů C florbalistů SKP Olympia Kutná Hora pořádalo v neděli 4. listopadu svůj domácí soutěžní turnaj PH+SČ třídy mužů. Hrálo se ve Zruči nad Sázavou a k vidění bylo regionální „derby“ mezi pořádající Kutnou Horou a Kolínem. Soupisku Olympie v prvním zápase s Příbramí obohatil z A mužstva Marek Reithar, kterého v derby doplnili další dva borci ze stejného mužstva Jan Štípek a brankář Bohuslav Bochníček.

Soupiska Kutné Hory: Nosál Lukáš (Příbram), Mokošín Lukáš (Kolín), Bochníček Bohuslav – Vedral Filip „C“, Zvelebil Michal – Pokorný Tomáš, Pospíšil Jiří – Šafránek Martin – Reithar Marek, Vlk Martin, Junek Radim, Lopour Zdeněk, Baťa Petr, Hönig Pavel, Hojda David, Štípek Jan (Kolín) – Bochníček Jaroslav.

FBC Žraloci Příbram B – SKP Olympia Kutná Hora C 3:8 (2:3, 1:4, 0:1)
Branky KH: 8., 20. a 23. Reithar Marek (Šafránek Martin, Vedral Filip), 10. a 34. Junek Radim (Šafránek Martin, Vedral Filip), 10. a 15. Vlk Martin (Zvelebil Michal, Šafránek Martin), 24. Baťa Petr (Reithar Marek)
Vyloučení: 1:2, využití: 2:1, oslabení: 0:1

Utkání, které bylo v úvodu vyrovnané a bezbrankový stav vydržel díky obou brankářům až do osmé minuty. To sice Příbram hrála přesilovou hru, ale jako první skórovat dokázala Olympia, a to zásluhou Marka Reithara, který se dostal do úniku, sice tísněn, ale zakončil střelou na zadní tyč, kde byl brankář bezmocný. V pokračující početní výhodě ovšem dokázali Žraloci vyrovnat. Z vyrovnávací branky se ale radovali pouze 24 vteřin. Kdy se do samostatného úniku dostal Radim Junek, který nešel do kličky, ale v rychlosti úspěšně volil střelu. Uběhlo dalších 25 vteřin a Kutná Hora vedla už o dvě branky. To se z dorážky prosadil Martin Vlk, který si při svém prvním startu a 10 sekundách na hřišti připsal premiérový gól. V první části to ještě nebylo všechno. Kutná Hora svou nedisciplinovaností nabídla soupeři další přesilovou hru, a ten trestal. Do prostřední periody se šlo za jednobrankového vedení Olympie. Na začátku druhé třetiny se k míčku dostal Martin Vlk a rozvlnil síťku v brance soupeře počtvrté. Žraloci ovšem opět korigovali při další chybě v defenzívě, kdy si Olympia špatně rozebrala soupeře. Dvougólový náskok vrátil na stranu Olympie Marek Reithar, který o pár chvil později dokonal hattrick. Vzápětí Kutná Hora zvýšila svůj náskok na rozdíl čtyř branek v rámci přesilové hry. Oslabení v tomto zápase bylo vždy potrestáno, a tak v závěrečné třetině bylo vidět, jak oba týmy dbali na disciplínu. Olympia hned od úvodu třetí periody dobře bránila a soupeře k souvislejšímu tlaku nepouštěla. Pomyslný osmý „hřebíček do rakve“ zasadil Radim Junek, který skóroval zpoza branky a doplnil tak zápasovou sbírku dvougólových střelců.

SKP Olympia Kutná Hora C – FBC Pitbulls Kolín B 7:5 (3:2, 3:1, 1:2)
Branky KH: 3. a 18. Štípek Jan (Hönig Pavel), 9. a 28. Reithar Marek (Štípek Jan, Pospíšil Jiří), 12. Hönig Pavel (Štípek Jan), 15. Pokorný Tomáš (Pospíšil Jiří), 19. Vlk Martin (Reithar Marek)
Vyloučení: 3:5 + Koníček (Kolín) 10 minut, využití: 2:1

Derby Kutné Hory s Kolínem vždy slibují emotivně vypjaté bitvy, pěknou podívanou, spousty krásných gólů a mnoho osobních soubojů. Pokračoval i galavečer dvougólových střelců, na straně Olympie v tomto utkání dva a na straně Pitbulls jeden. Opět bohatá na branky byla první třetina. Gólový účet načal v přesilové hře kolínský Petr Cícha. Vyrovnávací branka na sebe nenechala dlouho čekat, kdy se ze své klasické sólo akce prosadil Jan Štípek. Po dvou rychlých gólech se hra uklidnila a začalo přibývat spousty osobních soubojů, při kterých vypluli na povrch emoce. To vyústilo v přesilovou hru pro Olympii a desetiminutový trest pro kolínského Koníčka. Početní výhodu využila Kutná Hora po 23 vteřinách, kdy se zaskvěla dvojce z „Áčka“, Štípek našel křížnou přihrávkou Reithara na zadní tyči a ten se nemýlil. Jako v prvním případě, tak i teď se nemuselo na srovnávací branku čekat. Rychlou kombinaci Pitbulls zakončil Valášek (též posila z Áčka kolínského týmu). Ještě před první sirénou se ale Kutná Hora opět dostala do vedení. Štípek rozehrával standardní situaci na polovině soupeře, a přihrávkou našel sbíhajícího Pavla Höniga, který nedal střelou do protipohybu brankáři šanci. Hned v úvodu druhé části měla Olympia k dispozici hodně zkrácenou dvojnásobnou přesilovou hru, ale branku dokázala vstřelit až v klasické přesilové hře 5 na 4. To se z půli hřiště prosadil střelou pod horní tyčku Tomáš Pokorný, který spolu se svým spoluhráčem v obraně Jiřím Pospíšilem (asistence) branku nespoutaně oslavil. Kolín snahou o snížení zasypal bránu Lukáše Mokošína nebezpečnými projektily, při některých nemusel vůbec zasahovat. V šesté minutě si aktéři třetí branky vyměnili role, tentokrát Pavel Hönig nabíjel Janu Štípkovi a ten přidal pátou branku Olympie. O necelou minutu později zvyšoval na rozdíl čtyř branek Martin Vlk, který se ve svém prvním turnaji v kutnohorském dresu dobře prezentoval. Kolín nakonec před koncem druhé periody snížil ze standardní situace z hranice velkého brankoviště, kdy se „postavená zeď“ nechala zmást pohybem střelce a rozestoupila se. Toho využil Ladislav Zima, který měl jednoduchý úkol. Do závěrečné třetiny Kutná Hora šla s vedením 6:3. Na drama mohlo být zaděláno už ve čtvrté minutě, ale na branku kolínského Martina Chyby, ihned reagoval Marek Reithar. Kolín se i nadále dral do zakončení a i přes pár chyb v obraně se Olympie nakonec ubránila a vyrážela do brejkových situací. 56 vteřin před koncem upravil skóre Martin Chyba, který vyslal na branku Mokošína nechytatelný projektil. Kutná Hora tak v regionálním derby uspěla a z „domácího“ turnaje si odvezla plný počet šesti bodů.