Céčko kutnohorských florbalistů se brobojovalo do čela tabulky soutěže

18. prosinec 2012, 08:45
(aktualizováno: 18. prosinec 2012, 08:45)

Chodov - 16. prosince 2012 pokračovala PH+SČ třída mužů dalším kolem. Kutnou Horu čekalo ve sportovní hale na pražském Chodově dva těžké a důležité zápasy. Obě utkání vyhrála shodně 6:5 a po dvou cenných výhrách se dostala do čela tabulky soutěže.

Soupiska Kutné Hory: Mokošín Lukáš – Vedral Filip C, Zvelebil Michal – Pokorný Tomáš, Kalina Roman – Baťa Petr, Hojda David, Hönig Pavel, Junek Radim – Bochníček Jaroslav, Vlk Martin, Lopour Zdeněk, Štípek Jan.

SKP Olympia Kutná Hora C – FBC Blue Horses Žehrovice 6:5 (3:1, 2:3, 1:1)
Branky KH: 23. a 34. Štípek Jan (druhý gól z trestného střílení), 3. Hojda David (Hönig Pavel), 5. Junek Radim (Baťa Petr), 7. Bochníček Jaroslav (Štípek Jan), 17. Vlk Martin (Kalina Roman)
Vyloučení: 2:1, bez využití, oslabení: 1:0
Od úvodu se hrálo ve velmi svižném, vysokém tempu. Obě družstva se jednoduše dostávala do gólového zakončení, na což poukazuje i počet střel na branku (9:6) a počet vstřelených gólů během úvodních 7 minut. Skóre otevřel elitní kutnohorský útok. Míček putoval po ose Baťa – Hojda – Hönig, a posledně jmenovaný jenom dorážel míček do odkryté hostující branky. (v zápise je chyba a jako autor gólu uveden David Hojda) Do dvoubrankového náskoku dostal Kutnou Horu Radim Junek. Vzápětí se do hry dostali hosté, kteří snížili na rozdíl jediného gólu. Zajímavou úvodní sedmiminutovku zakončili domácí gólem ze standardní situace za hranicí velkého brankoviště. Jan Štípek našel na tyči volného Jaroslava Bochníčka a ten pohotovou tečí vrátil Olympii dvoubrankové vedení. I nadále se hrálo nahoru a dolů a oba brankáři se rozhodně nenudili. Několik reflexivních a excelentních zákroků vytáhl i domácí brankář Lukáš Mokošín. Do druhé periody šla Olympia v klidu a navíc s dvoubrankovým náskokem. Což dokazuje i čtvrtá branka v síti Blue Horses. Pohlednou akci domácích zakončil přesnou umístěnou střelou Martin Vlk. Kutná Hora se nechala třígólovým rozdílem ukolébat a soupeře pustila více do hry, čehož Žehrovice využili. Během dvou minut dokázali nepříznivý stav smazat a třemi góly vyrovnat. Od té doby se bojovalo o každý milimetr hřiště, někdy až za hranicemi pravidel. Žehrovice měli po několik ostrých zákrocích z obou stran výhodu přesilové hry. A nebezpečnější byla ovšem Kutná Hora, která v oslabení několikrát nebezpečně zahrozila. Po jednom vyhození se Jan Štípek dostal do úniku a „žabičkou“ na zadní tyč dostal Olympii opět do vedení. Vývoj utkání sliboval zajímavou a dramatickou závěrečnou třetinu. To se začalo stoprocentně naplňovat v šesté minutě, kdy hráči Blue Horses srovnali stav na 5:5. V jednu chvíli to vypadalo, že by si mohly oba týmy body rozdělit. Ale dvě minuty před koncem přišel závar před bránou Žehrovic a míček padal za záda brankáře a tak po něm jeden z bránicích hráčů sáhnul, automaticky následovalo trestné střílení. Míček si vzal Jan Štípek a nekompromisně zavěsil. Obrovskou šanci na vyrovnání měli Žehrovice v závěru, kdy dostali další početní výhodu. Kutná Hora se ale ubránila a připsala si tak plný počet bodů za vítězství 6:5 v těžkém, vyrovnaném a důležitém utkání.

TJ Jiskra Zruč nad Sázavou – SKP Olympia Kutná Hora C 5:6 (2:0, 2:5, 1:1)
Branky KH: 24. a 30. Bochníček Jaroslav (2x Štípek Jan), 13. Junek Radim, 14. Martin Vlk (Lopour Zdeněk), 19. Kalina Roman (Bochníček Jaroslav), 22. Lopour Zdeněk (Bochníček Jaroslav)
Vyloučení: 2:2, bez využití
I toto utkání se může považovat za malé derby, zápas dvou nových týmů, které mohlo nabídnout spousty florbalové krásy. Zruč začala aktivněji a hned po půl minutě jí byla nabídnuta možnost trestného střílení. Tu domácí využili a dostali se do vedení. Kutná Hora se po obdržené brance více drala na soupeřovu bránu a na Zručskou bránu létal jeden nebezpečný projektil za druhým. Brankář domácích Jakub Malý v těchto chvílích držel svůj tým nad vodou. Ovšem Olympia kupila chyby v defenzívě, v páté minutě musel brankář na druhé straně lovit míček z brány podruhé. Ani aktivní hra po dvou obdržených brankách nevedla ke korigování stavu, v zakončení vždy buď zvítězila nepřesnost, nebo dobré zákroky brankáře Malého. Druhá třetina však nabídla úplně něco jiného, co se týče proměňování „gólovek“. Už po 18 vteřinách výborně u pravé tyčky soupeřovi branky zabojoval Radim Junek a střelou pod rukou brankáře snížil na rozdíl jediné branky. O necelou minutu později bylo srovnáno. Rychlou kombinaci Olympie zakončil do odkryté branky Martin Vlk. A najednou Kutná Hora byla všude první a měla více ze hry. V sedmé minutě druhé periody se Olympia dostala poprvé v zápase do vedení. Z hranice velkého brankoviště se trefil Roman Kalina. Tři minuty na to vsítila Olympia čtvrtou branku. Svůj premiérový gól vstřelil Zdeněk Lopour a patřičně jej oslavil. Na tuto branku Zruč našla odpověď. Půl minuty před druhou sirénou Kutná Hora opět vedla o dvě branky. Olympia rychle rozehrála standardní situaci a Jaroslav Bochníček měl jednoduchou úlohu. Ale to nebylo ve druhé třetině ještě vše. Zruč opět reagovala snižující brankou a do závěrečné třetiny se šlo s jednobrankovým náskokem Kutné Hory. Dramatická poslední část začala několika nebezpečnými šancemi na obou stranách. V šesté minutě ale vzniklo přečíslení 2 na 1, které Kutná Hora využila. Přihrávku Jana Štípka uklidil do levého horního růžku branky Jaroslav Bochníček. Zruč mohla několikrát korigovat nepříznivý stav, ale několika výbornými zákroky se zaskvěl brankář Mokošín, pro kterého to ovšem nebyl zápas z té lepší kategorie. Nakonec kosmetickou úpravu skóre provedla Zruč nad Sázavou přesně jednu vteřinu před koncem utkání. Kutná Hora tak podruhé za sebou zvítězila 6:5 a dalšími třemi body se dostala do čela tabulky soutěže.