Céčko Olympie v derby převálcovalo Jiskru, porazilo i pražské Rippers

30. březen 2014, 20:35
(aktualizováno: 30. březen 2014, 20:35)

Praha - Céčko mužů florbalového oddílu SKP Olympia Kutná Hora mělo na programu předposlední soutěžní kolo v letošní sezóně. Na Pražské Děkance sehrálo dvě utkání, nejprve „derby“ s týmem TJ Jiskra Zruč nad Sázavou, poté s FBC Rippers Praha. Nekompletní sestavu céčka doplnili hráči A i B mužstva a juniorů.

Soupiska Olympie: Nosál Lukáš (Zruč n/S +  ve druhém zápase v poli), Merenus Jan (Rippers), Bochníček Bohuslav – Reithar Marek, Pospíšil Jiří, Listík Petr – Mašín Jan, Vlk Martin, Bochníček Jaroslav – Jurka Petr, Baťa Petr, Pešl Tomáš.

SKP Olympia Kutná Hora C - TJ Jiskra Zruč nad Sázavou 7:2 (2:0, 2:1, 3:1)
Branky K. Hory: 9. Baťa (Pešl), 11. Vlk (Mašín), 21. Vlk (Reithar), 22. Bochníček J. (Vlk), 25. Pešl (Jurka), 27. Mašín (Bochníček J.), 29. Listík (Vlk). Vyloučení: 2/1, využití: 1/0, brankář Lukáš Nosál (KH) vychytal v 36. minutě trestné střílení.

Hráči Jiskry vlétli na Olympii. Svým pohybem se snažili dostávat rozehrávku kutnohorských hráčů pod tlak a vytvářet si gólové příležitosti. Všechny příležitosti pochytal výborně chytající brankář Lukáš Nosál. Aktivita Jiskry neměla ale dlouhého trvání. Otěže utkání přebrali hráči Olympie, kteří se jednoduchou, přesnou kombinací postupně dostávali do útoku. Výběhem zpoza branky otevřel skóre Petr Baťa. Necelé dvě minuty před první sirénou vedla Kutná Hora už o dvě branky. Martin Vlk překvapil brankáře soupeře střelou z mrtvého úhlu a využil tak přesilovou hru. Na konci prvního dějství měla Jiskra výhodu přesilové hry, ale míček pod kontrolou měla po celé dvě minuty Kutná Hora. Převážně Olympie držela míček na svých florbalkách a soupeře k ničemu nepouštěla. Jako v prvním vzájemném utkání měli i v tomto hráči Jiskry při první brance štěstí. Nahazovanou rozehrávku z rohu hřiště si nešťastně srazil do vlastní branky Petr Listík. Uběhlo 54 vteřin a nabíhající Martin Vlk po přihrávce Marka Reithara zvyšoval na rozdíl dvou branek. Ještě do přestávky se prosadil Jaroslav Bochníček, který si našel míček po rozehrávce standardní situace a několika odrazů na malém brankovišti. I v závěrečné periodě Kutná Hora dominovala. Neustálým držením míčku, jednoduchým přechodem do útoku a následným důrazem před soupeřovou brankou nedávala soupeři žádnou šanci výsledek zkorigovat. Naopak si stále vytvářela brankové příležitosti, ovšem bez patřičného efektu. Pátou branku Olympie přidal už po 54 vteřinách hry ve třetí části Tomáš Pešl. Následně se po zemi k pravé tyči prosadil i přes faul Jan Mašín a sedmou branku vstřelil z hranice velkého brankoviště střelou do horní poloviny branky Petr Listík. Jiskra ještě jednou v zápase skórovala, a to když rychle rozehrála volný úder od mantinelu. Snaha Zruče o další vstřelený gól byla zmařena skvělými zákroky brankáře Lukáše Nosála. Na závěr utkání bylo ještě nařízené trestné střílení, které brankář Olympie vychytal a potvrdil tak svou skvělou formu.

FBC Rippers Praha - SKP Olympia Kutná Hora C 4:6 (1:4, 3:1, 0:1)
Branky K. Hory: 1. Mašín (Vlk), 3. Reithar (Nosál), 8. Jurka (Reithar), 12. Pešl (Jurka), 22. Reithar (Mašín), 27. Pešl (Jurka). Bez vyloučení.

Do pole se v tomto utkání dostal i brankář Lukáš Nosál a ukázal, že v případě potřeby je přínosná náhrada. Olympia začala zápas s posledními Rippers zostra. Hned po 32 vteřinách hry se prosadil Jan Mašín, ke kterému se dostal míček po ose Nosál-Bochníček-Vlk-Mašín. Druhou branku vstřelil Marek Reithar, jenž zkoušel přihrávat nabíhajícímu Janu Mašínovi a míček se ocitl až za zády brankáře soupeře. V 8. minutě zvyšoval na rozdíl tří branek Petr Jurka. Tříbrankový náskok neměla Kutná Hora dlouho a soupeř korigoval. Do přestávky ještě skóroval opět Petr Jurka, branka byla připsána spoluhráči Tomáši Pešlovi. Zdálo být se, že je jenom otázkou, kolik gólů Kutná Hora soupeři nasází. Jenomže bojovnost soupeře a ukolébání z velmi dobrého výsledku ze zápasu udělalo drama. Brankář Jan Merenus lovil míček z branky během 4 minut třikrát a rázem svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 4:4. Do závěrečné třetiny se však šlo za jednobrankového vedení Olympie. Remízové skóre odmítl ze standardní situace Marek Reithar. Ve třetí třetině se Kutná Hora vrátila ke své hře z prvního zápasu a soupeře k zakončení moc nepouštěla. Naopak dokázala v úvodu dějství skórovat. Nekompromisní ranou se z velkého brankoviště prosadil Tomáš Pešl. Do konce zápasu se už nic zásadního nestalo, a tak Céčko po dvou vítězstvích zaútočilo na 4. místo, na které před posledním kolem ztrácí pouhé 3 body se zápasem k dobru.