Černý den kutnohorských juniorů - po dvou prohrách spadli na šesté místo

25. listopad 2013, 09:36
(aktualizováno: 25. listopad 2013, 09:36)

Čakovice - K dalšímu dvojzápasu cestovalo juniorské družstvo SKP Olympia Kutná Hora o víkendu do pražských Čakovic. Jejich soupeř byly týmy FBC Kladno a domácí tým Black Angels. Po dvou prohrál kleslo na šestou příčku průběžné tabulky 2. Ligy.

FBC KLADNO - SKP OLYMPIA KUTNÁ HORA 6:2 (1:1, 4:0, 1:1)
Utkání sousedů v tabulce předpokládalo vyrovnaný průběh a tvrdý souboj o páté místo v tabulce. Začátek byl z obou stran velice opatrný a obě mužstva vycházela ze zajištěné obrany. Paradoxně, když Olympia přebírala otěže utkání do svých rukou, přišel trest za nedůslednost v obraně a zblízka otevřeli skóre hráči Kladna. Na tento gól ještě v průběhu první třetiny odpověděli hráči Olympie vyrovnáním, když po rychlém přečíslení skóroval Petrásek.
Ve druhé třetině pokračovalo utkání ve vyrovnaném duchu, šance se střídaly na obou stranách, až v osmé minutě šel opět tým soupeřů do vedení. Poté si hráči Olympie vypracovali šance k vyrovnání, ale jejich proměňování bylo tristní. Opět se uplatnilo pravidlo nedáš, dostaneš, které platí ve všech sportech, a tak soupeř v rozmezí dvou minut skóroval hned třikrát a tímto trhákem rozhodl o svém vítězství.
Třetí třetina byla o snaze Kutné Hory po vyrovnání, ale pevná obrana soupeřů jim povolila pouze jeden zásah, na který dokázali okamžitě odpovědět a utkání dovedli k zaslouženému vítězství.
Branky KH: Petrásek, Kareš

SKP OLYMPIA KUTNÁ HORA - BLACK ANGELS     3:9 (0:2, 1:4, 2:3)
Ke druhému utkání nastoupili hráči Olympie proti domácím, kteří jsou společně s hráči z Chodova velkými adepty na celkové prvenství 2. ligy. Po počátečním oťukávání otevřeli hráči Black Angels skóre zápasu, které do konce třetiny navýšili na dvoubrankový rozdíl. I když byl viditelný rozdíl v nasazení kutnohorských hráčů oproti prvnímu zápasu, tentokrát to na kvalitu soupeře nestačilo.
Ve druhé třetině hráči soupeřů skórovali 4x, oproti jedinému zásahu Olympie. Branky soupeř střílel hlavně po vypracovaných akcích ze střední vzdálenosti.
Třetí třetina byla nejvyrovnanější a hráčům Kutné Hory se povedlo několik pěkných akcí, ze kterých se povedlo vstřelit dvě pěkné branky. Soupeř v poklidném tempu skóroval třikrát a dal utkání konečnou podobu 3:9.
Branky KH: Martínek 2, Listík.

Sestava Olympie: Hetfleisch, Dlouhý – Tvrdík, Soukup - Zelený, Listík (C) – Rowe, Spurný – Pešl, Kunášek, Štifter – Martínek, Schwarz J., Jedlička – Petrásek, Vokřál, Kareš.