Derby s Kolínem dorostenky Olympie zvládly skvěle a tabulce zůstaly před soupeřkami

13. březen 2013, 06:49
(aktualizováno: 13. březen 2013, 06:49)

Kutná Hora - Do tohoto zápasu dorostenky Kutnohorské Olympie šly s tím, že chtějí urvat tři velmi důležité body. Kolín byl totiž v tabulce o dva body za nimi. A svou pozici Kutnohortačky Kolínu přenechat samozřejmě nechtěly.

SKP Olympia Kutná Hora – FBC Pitbullky Kolín 8:2

Sestava KH:
Hradilová Monika, Knížová Tereza, Knížová Nikola, Kunášková Kristýna, Pavlíková Michala, Francová Michaela, Dvořáková Kristýna, Dvořáková Barbora, Nešporová Kristina, Vyvialová Kristýna, Zorničková Pavla
Trenérka: Veronika Rajnyšová
Branky a asistence KH:
Nešporová Kristina, Dvořáková Barbora (Dvořáková Kristýna), Knížová Nikola, Dvořáková Barbora (Dvořáková Kristýna), Dvořáková Kristýna (Dvořáková Barbora), Nešporová Kristina (Dvořáková Barbora), Dvořáková Barbora (Dvořáková Kristýna), Dvořáková Barbora (Dvořáková Kristýna)

I když v celku oslabené sestavě, jelikož to bylo na začátku jarních prázdnin, tak Kutná Hora vlétla do tohoto zápasu velmi dobře. Tlačila své soupeřky, neustále hrála okolo jejich brankoviště, ale opět se ukázala střelecká impotence Kutné Hory. My si dokážeme vytvořit spoustu střeleckých možností, ale naším největším problémem je vsítit nějakou tu branku. Alespoň víme, na čem musíme o trénincích neustále pracovat.

Do naší branky se postavila pro tento zápas Monika Hradilová, která neměla tolik práce a na dvě střely Kolínských hráček neměla nárok. Ale jinak když už se k naší brance kolínské Pitbullky dostaly, tak to Monika zvládla.

Hned na začátku zápasu Kutná Hora inkasovala úvodní gól utkání, ale to se nelíbilo hlavně Kristině Nešporové, která po samostatném úniku od mantinelu vyrovnávala na 1:1. O dvě minuty později vsítila svoji první branku v utkání Barbora Dvořáková po přihrávce zpoza brány od sestry Kristýny Dvořákové.  První třetina se odvíjela ve stejném tempu jako doposud, Kutná Hora tlačila, Kolín se bránil, ale už nedokázala zvýšit náskok. Druhá třetina pokračovala ve stejném znamení jako ta první na konci třetí minuty vstřelila svojí úplně první branku v této soutěži Nikola Knížová, která procedila svůj balonek od půlící čáry do Kolínské sítě, za pomoci dobrého clonění před gólmankou Kristýny Vyvialové. O několik málo minut později se podruhé v utkání zapsala do historie Barbora Dvořáková, která opět skórovala po přihrávce od Kristýny Dvořákové. A toto sourozenecké duo si na konci deváté minuty prohodilo role a Barbora přihrávala Kristýně a ta nedala gólmance soupeřek šanci a zvýšila skóre na 5:1. To bylo ve druhé třetině vše. Třetí třetinu nastoupila Kutná Hora s neuvěřitelným tempem a během jedné minuty nasázela soupeřkám 3 góly, první gól vstřelila opět Kristina Nešporová, která si užila svůj vůbec první dvougólový zápas a přihrávala jí na tento gól Barbora Dvořáková, která poté dovršila svůj hattrick po přihrávce od Kristýny Dvořákové, a nebylo jí to málo a také poslední trefa od Kutnohorských hráček opět patřila Barboře Dvořákové po hezké přihrávce opět od Kristýny Dvořákové. Obě sestry Dvořákovy si připsaly velký počet kanadských bodů a pomohly tím tak k výhře Kutné Hory. Barbora si v utkání připsala 4 góly a 2 asistence a Kristýna 1 gól a 4 asistence.

FBK Realstick Vosy Praha – SKP Olympia Kutná Hora 1:1

Branky KH:
Dvořáková Barbora (Dvořáková Kristýna)

Do druhého utkání nastoupila po dlouhé pauze i druhá gólmanka Tereza Knížová. Vedla si víceméně dobře až na jednu obdrženou branku, kterou dostala hned v úvodu utkání.

Tento zápas byl velice emoční, spousta strkanic, faulů, také neodpískaných faulů na obě strany, a podobně. Kutná Hora inkasovala hned v úvodu střetnutí, kdy naší gólmance proskákal míček skoro od půlky hřiště mezi nohama do brány. Ale Kutná Hora se rozhodně nesmířila s tím, že by nějak vypustila utkání a soustředila se na to, jak už pojede domů, naopak, tlačila opět soupeřky na jejich polovině, ale opět se jí vymstila jako v prvním zápase střelecká impotence. Jiskřičku naděje jí vykřesalo opět duo Dvořákových, kdy Barbora srovnávala skóre po přihrávce od Kristýny. Kutnohorské dorostenky chtěly urvat z tohoto utkání také 3 důležité body, ale bohužel se jim to nepovedlo a tento zápas skončil remízou 1:1.

Takže tento den musíme i přes jednu remízu hodnotit velmi pozitivně – odvezly jsme si čtyři důležité body do tabulky a s malým klidem obsazujeme sedmé místo v polovině tabulky.