Divoké, ale vítězné rozloučení s kategorií elévů!

10. květen 2017, 05:51

Kutná Hora - Florbalisté týmů elévů - Orlové Kutná Hora sehráli poslední turnaj letošní sezony:

Turnaje jsme se zúčastnili téměř v kompletním složení. I přesto, že jsme nastupovali ve druhém koši, čekaly na nás velmi dobré týmy, které patří určitě do špičky soutěže.

S Tatranem nás čekal jako obvykle vyhecovaný zápas. Po celý zápas jsme byli o trochu lepším týmem a nebýt zákeřné hry soupeře ke konci utkání, z utkání bychom si odnesli jen ty nejlepší zážitky.

S Orkou jsme poprvé v sezóně prohráli díky individuálním chybám v obraně. Z téměř rozhodnutého stavu 1:5 jsme sahali po vyrovnání, které by nás oprávněně poslalo do boje o první místo v turnaji. Takhle jsme v základní tabulce při výsledném shodnému počtu bodů i rozdílu skóre ale díky menšímu počtu daných branek (skóre Orlů 8-6, Tatran 9-7) obsadili druhé místo a čekal nás zápas o třetí místo. I tak naši kluci zaslouží velkou pochvalu.

Jesenice nám měly co vracet. Minulý turnaj jsme je v prvním koši poslali právě do nižšího koše. Jenže systém nasazování zaúřadoval a my se teď ocitli rovněž ve druhém koši. První poločas nám vyšel nad očekávání dobře a my vedli tříbrankovým rozdílem. Jenže některým našim hráčům ve druhém poločase došel dech a soupeř v posledním minutách dokázal ze stavu 3:6 v jeho neprospěch srovnat! Navíc minutu a deset vteřin před koncem bylo proti nám nařízeno trestné střílení. Soupeř naštěstí nedal, ale my šli do oslabení. V něm však 20 vteřin před koncem soupeř nepokryl naše útočníky a ti se štěstím urvali vítězství pro Orly. Nádherné drama, které strhlo všechny zúčastněné.

Všem klukům patří veliký dík za práci a snahu se zlepšovat. Domníváme se, že v dalších letech bychom měli výkonnostně v porovnání se stejně starými soupeři jít ještě trošku nahoru. Tak uvidíme. Navíc máme obrovskou podporu v rodičích, kterou s velkým povzbuzením do další naší práce vnímáme a jsme přesvědčeni, že za dobrými výsledky v sezóně stojí právě oni. Takže nashle v mladších žácích.

Sestava  Blahník, Březina, Jaroš, Lokaj, Marek, Martínek, Melecha, Netolický, Prantl, Procházka, Štursa, Trpišovský, Tvrdík, Vaingát, Vašíček.