Dorostenci dál řádí ve 2. lize, v tabulce se vyšplhali už na druhé místo!

3. prosinec 2013, 22:19
(aktualizováno: 6. prosinec 2013, 22:49)

Dejvice - K dalšímu turnaji 2. ligy dorostenců florbalisté Olympie odjeli do haly v pražských Dejvicích. Stoupající formu potvrdili a vyhoupli se na druhé místo tabulky. V celém turnaji se dorostenci museli obejít bez střelce Petráska, který posílil juniory, ale tým posílil brankář Smítka a Patrik Šulc ze starších žáků a oba nezklamali.

SKP Olympia Kutná Hora - AC Sparta Praha 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Toto utkání slibovalo velmi slušnou podívanou, neboť se střetly sousední týmy v tabulce. Skóre utkání otevřeli jako první hráči Olympie zásluhou J. Schwarze, který byl i u druhé branky Kutné Hory, když tentokrát přihrál na gól Martínkovi. Soupeř se v první třetině nedokázal moc prosazovat díky velmi zodpovědné hře dozadu a jistému gólmanovi Smítkovi, a tak po první třetině byl stav 2:0 ve prospěch týmu z Kutné Hory.
Do druhé třetiny nicméně vstoupil výborně soupeř, kterému se již po 11 sekundách hry a hrubce Tvrdíka podařilo snížit. Ovšem hráče Olympie tento gól nezaskočil a dále udávali tempo hry a ještě do konce třetiny vrátil dvoubrankové vedení na stranu Olympie Vokřál.
Do třetí třetiny nastoupila Kutná hora se změnou v bráně, protože si gólman Smítka v jednom ze soubojů poranil nohu a do brány tak nastoupil Vániš. Na další gól si diváci museli počkat, padla v přesilové hře, a to z hole Martínka, který dorazil Břízovu střelu. O chvíli později přidala Kutná Hora další gól, soupeř se ještě zmohl na snížení. Nicméně to už byla pouze kosmetická úprava skóre a utkání skončilo výsledkem 5:2 pro Kutnou Horu.
Branky K. Hory: J. Schwarz 2 (Sikora, Martínek), Martínek 2 (J. Schwarz, Bříza), Vokřál.

SKP Olympia Kutná Hora - T.B.C. Králův Dvůr 8:5 (2:2, 3:0, 3:3)
Do tohoto utkání vstoupil velmi svižně soupeř z Králova Dvora a i přes upozornění trenéra se Olympia dostala od začátku pod tlak, jenže soupeř nedokázal svého úvodního tlaku využít a z následného protiútoku dokázal skórovat Martínek. Soupeř ale o pět minut později hned 2x udeřil během minuty a otočil stav. Najednou se prohrávalo a dorostenci Kutné Hory konečně pochopili, že bez nasazení a kombinace, jako v prvním zápase to nepůjde a začali hrát, což přineslo ovoce a 15 sekund před koncem první třetiny se jim podařilo vyrovnat, a tak po první třetině svítil na tabuli stav 2:2.
Po důrazném proslovu trenéra hráčům vstoupila Olympia do druhé třetiny jako vyměněná. A po 49 sekundách druhé třetiny skóroval Holeček pohotovou ranou zápěstím. Potom se hráčům Kutné Hory podařilo vstřelit další dvě branky, o které se postaral Sikora. Druhá třetina končila a nebylo pochyb, kdo je pánem na hřišti.
Na začátku třetí třetiny hráči Olympie dále udávali tempo hry a po dalším gólu J. Schwarze a Vokřála se už utkání zdálo být rozhodnuté. Ale opět se ukázalo, jak je 2. liga dorostenců kvalitní soutěží a dorostenci Kutné Hory za stavu 7:2 ve svůj prospěch polevili, čehož pohotově využil soupeř a během tří minut snížil na rozdíl dvou branek. Naštěstí to bylo ze strany soupeře vše a naopak ještě jednou udeřil J. Schwarz a stanovil tak konečné skóre 8:5.
Po zisku šesti bodů se Kutná Hora posunula již na druhou příčku tabulky, a to i přesto, že je ve 2. lize nováčkem.
Branky K. Hory: J. Schwarz 3 (Martínek 2, O. Schwarz), Sikora 2 (J. Schwarz, Martínek), Holeček (Bříza), Vokřál (Holeček).

Kutná Hora: Vániš, Smítka – Tvrdík, O. Schwarz – Bříza, Rowe – Martínek, J. Schwarz, Sikora – Holeček, Vokřál, Kačerovský - Šulc.