Dorostenci FBC Kutná Hora se z Králova Dvora vrátili s výhrou a prohrou

19. listopad 2014, 17:05
(aktualizováno: 19. listopad 2014, 17:05)

Králův Dvůr - Další dvě střetnutí sehráli dorostenci florbalového oddílu FBC Kutná Hora v Králově Dvoře:

FBC Kutná Hora – Athletics Praha 8:2 (2:0, 5:2, 1:0)
První zápas Kutnohorského FBC v Králově Dvoře začal poněkud opatrně. Oba týmy nechtěly udělat chybu a i přes dobré držení míčku kutnohorských se lépe prosazovali Athletics. Naštěstí pro FBC se ujalo dlouhé nahození Novotného, se kterým si poradil Šulc a skóre utkání se měnilo už v čase 3:42. Gól sice přinesl na hokejky klid, ale druhý kýžený gól stále nepřicházel. Až v čase 11:34 vybojoval téměř ztracený míček u mantinelu Vokřál, přihrávkou našel Sikoru, který ale ještě místo střely sehrál na volného Petráska. Na světě byl druhý, a nutno podotknout opravdu krásný gól. Druhá třetina už nabídla mnohem útočnější florbal na obou stranách. Důkazem je gól, který padl ve 13. vteřině této třetiny, když Petrásek našel před prázdnou bránou Sikoru, který zvýšil na 3:0. Pohodlného náskoku si ale hráči FBC příliš neužili, protože hned při dalším střídání nahodil míček hráč Athletics zpoza brány a Smítka si ho nešťastně srazil do brány. A za chvíli bylo ještě hůř. V čase 15:40 snížili hosté dokonce na rozdíl pouhé jedné branky. Naštěstí pro kutnohorské tým podrželi zkušenější hráči, když se o 4 góly rozdělili Petrásek (2), Vokřál (1) a Schwarz (1). Druhou třetinu tedy pro sebe získala Kutná Hora v poměru 5:2. Ve třetí části již za pohodlného stavu mohli kutnohorští šetřit síly na další zápas a do hry se dostali všichni hráči. Hra se poněkud zpomalila a uklidnila. V bráně FBC se musel také začít otáčet Smitka, protože hráči Athletics zvýšili svoji střeleckou aktivitu. Naštěstí pro kutnohorské hráče jejich brankář nekapituloval ani jednou, naopak Sikora přidal svou druhou branku, celkově osmou pro FBC a uzavřel gólový účet utkání.
Branky KH: 3x Petrásek (Sikora, Ašebrennerová, Vokřál), 2x Sikora (Petrásek, Schwarz), Šulc (Novotný), Vokřál (Petrásek), Schwarz (Vokřál)

FBC Kutná Hora - AC Sparta Praha B 3:6 (1:0, 1:1, 1:5)
Druhý zápas se výrazně lišil od prvního duelu FBC. Při prvním se jeho hráči spoléhali spíše na techniku, při druhém museli výrazně přitvrdit v osobních soubojích, protože hráči Sparty byli dobře fyzicky připravení. Hra ale byla, co se týče otevřenosti, velmi opatrná, ani jeden brankář neměl výraznější práci. Vše vypadalo na bezbrankovou první třetinu. Ovšem 8 vteřin před koncem poslal dlouhý pas Schwarz, Vokřál vyhrál osobní souboj, předložil míček před otevřenou branku a Petrásek ho v čase 11:59 doklepl do prázdné brány, 1:0! Druhá část probíhala obdobně, opět opatrnost na obou stranách. Převahu ovšem začala pomalu přebírat Sparta a Smitka se musel několikrát vytáhnout.  Klid na hokejky mohla přinést branka Schwarze, který se takřka životně trefil z „voleje“ po přihrávce Vokřála a stav utkání se znovu měnil. Bohužel ale pro FBC dokázala Sparta do konce druhé třetiny snížit a navíc zvyšovat své vysoko nasazené tempo. Třetí třetina začala pro kutnohorské opravdu hororově. Již po 6 vteřinách Sparta srovnala stav utkání. A to byl jen začátek. Za 3 minuty a 25 vteřin nasázela Sparta dohromady 4 branky a hráči FBC se ocitli úplně na dně.  I když se kutnohorští dokázali vrátit do zápasu, kýžený gól nepřicházel. Až v 7. minutě poslední třetiny dokázal snížit Vokřál po nahrávce Schwarze. FBC začalo hrát brzy power-play, ale ani Petrásek, ani Vokřál se ve svých šancích prosadit nedokázali. Naopak 12 vteřin před koncem Sparta 6. gólem stvrdila porážku Kutné Hory.
Branky KH: Petrásek (Vokřál), Schwarz (Vokřál), Vokřál (Schwarz)

Sestava KH: Smitka - Schwarz, Ašenbrennerová, Novotný, Špaček- Petrásek, Vokřál, Sikora, Šulc, Krátký, Kačerovský, Junek, Nováková.