Dorostenci FBC Kutná Hora vybojovali tři cenné body a živí naději na záchranu

10. březen 2015, 17:01
(aktualizováno: 10. březen 2015, 17:01)

Chodov - K dalšímu turnaji zajížděli dorostenci FBC do nové sportovní haly - Jedenáctka na pražském Chodově. Pokud si chtěli zachovat naději na záchranu, museli jednoho ze svých soupeřů bezpodmínečně porazit.

TBC Králův Dvůr - FBC Kutná Hora 6:3 (2:0, 1:0, 3:3)
První třetinu zápasu Kutná Hora nezačala zrovna nejlépe. Již v polovině první minuty soupeř skóroval z téměř nulového úhlu a Kutná Hora prohrávala 1:0. V páté minutě soupeř opět svou šanci na rozdíl od FBC využil, a tak dorostenci prohrávali 2:0. Kutná Hora se i dále tlačila do útoku, ale své šance neproměnila. Skóre do konce první třetiny už zůstalo nezměněno, tedy 2:0. Ve druhé části vstřelil branku opět pouze soupeř, a tak skóre po skončení druhé třetiny bylo 3:0. Začátek poslední třetiny vypadal nadějně. Ve třetí minutě se konečně prosadil Petrásek a snížil na 3:1. Poté FBC začalo soupeře přehrávat, ale opět se nedařilo tuto snahu zakončit brankou a tak bohužel v osmé minutě soupeř navýšil své konto hned dvakrát a naděje na bodový zisk Kutné Hory byla v nedohlednu a tak zápas nakonec skončil prohrou Kutné Hory 6:3.
Branky KH: Jiří Petrásek 2x (Jiří Vokřál 2x), Jiří Vokřál (Jakub Krátký).

FBŠ Bohemians B : FBC Kutná Hora 2:9 (0:2 0:2 2:5)
Po prohraném prvním utkání se Kutná Hora musela připravit na dalšího soupeře, tentokrát z vyšších pater tabulky – FBŠ Bohemians B. Kutná Hora vstoupila do utkání skvěle, po 30 vteřinách se prosadil Petrásek střelou ze střední vzdálenosti do rohu branky – 0:1. Bohemians zaspali začátek utkání a po minutě už prohrávali 0:2, když Vokřál využil chyby brankáře a doklepl míček do prázdné branky. Soupeř se sice probudil, ale dorostenci nenechali nic náhodě. Po šancích na obou stranách se skóre do konce první třetiny nezměnilo. Kutné Hoře se znovu povedl start do třetiny a po 27 vteřinách hry po přihrávce Vokřála trefil Petrásek skákající balonek do pravého rohu branky a na tabuli svítil stav – 0:3. Potom Kutná Hora přečkala přesilovou hru Bohemians a na konci třetiny zvýšila náskok na 0:4. Petrásek při rozehrávce z rohu prohodil protihráče, Vokřál si zpracoval míček za bránou, dostal se před branku soupeře a vystřelil. Míček se třikrát otřel o brankovou konstrukci, ale nakonec skončil v bráně. Po druhé třetině byl stav – 0:4. Ve třetí části se první prosadila opět Kutná Hora, když Petr Bárta vybojoval míček a sám zakončil – 0:5. Hra se přelévala ze strany na stranu a v 8. minutě třetí třetiny začala gólově nejatraktivnější část zápasu. Vokřál si vyměnil míček se Schwarzem a ten propálil obranu Bohemians – 0:6. Soupeř dokázal zareagovat a po 20 vteřinách prostřelil jinak výborně chytajícího Vániše. Kutná Hora ale hned odpověděla brankou Bárty a ten nezkrýval své nadšení z gólu – 1:7. Hned v další minutě skóroval soupeř, Kutná Hora však našla odpověď. Petrásek si vzal na vlastní polovině míček pod vlastní kontrolu a dovezl ho až do brány a dokonal svůj hattrick – 2:8. Na konci 10. minuty ještě zakončil výtečně Junek a Kutná Hora si pohlídala výsledek až do konce utkání. Parádní výkon předvedl v brance Vániš, a tím z velké části pomohl týmu k výhře 2:9.
Branky KH: Petrásek 3x (Vokřál 2x), Vokřál 2x (Petrásek 2x), Bárta 2x (Petrásek 1x), Schwarz (Vokřál), Junek.

Sestava KH: Vániš, Smítka – Schwarz, Krátký, Verner, Kačerovský – Petrásek, Vokřál, Sikora - Junek, Fér, Bárta, Semerád.